Wydrukuj tę stronę
piątek, 03 kwietnia 2020 14:46

Gnieźnieńscy rzemieślnicy - kto ich rozpoznaje na tym zdjęciu?

 
Gnieźnieńscy rzemieślnicy - kto ich rozpoznaje na tym zdjęciu? zdjęcie nadesłane

Gnieźnieński oddział Archiwum Państwowego w Poznaniu prosi mieszkańców Grodu Lecha o pomoc w identyfikacji osób, widocznych na załączonym zdjęciu. 

Od dłuższego już czasu, przy współpracy Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości oraz Archiwum Państwowego w Poznaniu Oddział w Gnieźnie, przygotowywana jest monografia na temat dziejów miejscowego rzemiosła cechowego. Jej treść wzbogacać mają fotografie umieszczone w mającej się ukazać książce. Część z nich jest niestety anonimowa.

Przedstawione poniżej zdjęcie wykonane zostało w 1946 r. i przedstawia rzemieślników, którzy aktywnie działali podczas reaktywowania gnieźnieńskich cechów po zakończeniu II wojny światowej. Być może, ktoś z Czytelników, potrafi rozpoznać przedstawione osoby oraz wskazać do jakich cechów one należały.

Wszelkie informacje prosimy kierować na adres gnieźnieńskiego Oddziału Archiwum Państwowego w Poznaniu, ul. Sobieskiego 20, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 61 426-18-17 (od godz. 8:00 do 14:00). Archiwiści za wszelkie przesłane informacje z góry bardzo dziękują.

Poniżej wspomniane zdjęcie z możliwością powiększenia po kliknięciu:

Galeria

2 komentarzy