czwartek, 12 marca 2020 15:13

Wstrzymanie kwalifikacji wojskowej

 
Wstrzymanie kwalifikacji wojskowej archiwum redakcji

Zaplanowana na kolejne dni kwalifikacja wojskowa, realizowana na terenie województwa wielkopolskiego, zostaje od jutra wstrzymana.

Tegoroczna kwalifikacja wojskowa obejmuje wszystkich 19-latków, a także mężczyzn urodzonych w latach 1996-2000, nieposiadających określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Ponadto do stawienia się wzywa osoby urodzone w latach 1999-2000.

Kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu gnieźnieńskiego, tj. w mieście Gniezno oraz w gminach: Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Gniezno, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo trwa od 25 lutego miała być realizowana do 3 kwietnia 2020 r. Obecnie została ona przerwana.

Jak poinformowało Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego: - Z dniem jutrzejszym tj. 13 marca 2020 r. Wojewoda Wielkopolski wstrzymuje realizację zadania pn. kwalifikacja wojskowa na terenie całego województwa wielkopolskiego. Oznacza to iż osoby, które otrzymały wezwania listowne z terminem po 12 marca, nie mają się na nie stawiać. O dalszych postępowaniach w tej kwestii zostaną poinformowani.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane