poniedziałek, 09 marca 2020 16:22

Wypadek na osiedlowej drodze w Osińcu

 

Do niebezpiecznego w skutkach zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie na os. Akacjowym w Osińcu koło Gniezna.

Do zdarzenia doszło 9 marca, po godzinie 15.30 na drodze łączącej kilka osiedli domów jednorodzinnych w Osińcu i prowadzącej w kierunku Szczytnik Duchownych. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, doszło do silnego zderzenia samochodu osobowego marki Opel z pojazdem marki Audi. 

Na miejsce zadysponowano zastępy JRG Gniezno. W międzyczasie pomocy dwóm poszkodowanym udzieliły przypadkowe osoby do chwili przybycia ratowników - najpierw do momentu dotarcia strażaków, a po przyjeździe dwóch karetek zostali oni przekazani zespołom ratownictwa medycznego - ostatecznie jedna osoba trafiła do szpitala.

Następnie działania straży na miejscu ograniczyły się do zabezpieczenia rejonu zdarzenia i uszkodzonych pojazdów. Okoliczności wypadku ustali policja - na czas prowadzonych działań ruch na tej drodze został zablokowany.

7 komentarzy

 • Link do komentarza rowerzysta wtorek, 10 marca 2020 20:56 napisane przez rowerzysta

  Jak widać, czerwony pojazd chciał wyjechać z gruntowej drogi na drogę asfaltową. Jest tam słaba widoczność ponieważ ograniczają ją płoty posesji. Na tym skrzyżowaniu jest zamontowane lustro - widocznie kierowca auta czerwonego w nie nie spojrzał.

 • Link do komentarza PGE wtorek, 10 marca 2020 08:00 napisane przez PGE

  30hm/h to oni nie jechali raczej...

 • Link do komentarza Mieszkaniec poniedziałek, 09 marca 2020 22:12 napisane przez Mieszkaniec

  Na tej drodze w końcu musiało dojść do wypadku. Droga jest waska i nie bez przyczyny jest tam ograniczenie do 40km/h. Oczywiście mało kto się do niego stosuje a tą drogą poruszają się również rowerzyści, biegacze oraz dzieci. Po widocznych na zdjęciach szkodach mogę stwierdzić, że któryś z kierowców z pewnością przekroczył dozwoloną prędkość.

 • Link do komentarza szofer poniedziałek, 09 marca 2020 21:57 napisane przez szofer

  Przecież na takiej osiedlowej drodze pojazdy powinny poruszać się naprawdę wolno, a jak wynika ze zdjęć, co najmniej jeden z nich pruł, jak na wyścigach.

 • Link do komentarza Mee poniedziałek, 09 marca 2020 18:56 napisane przez Mee

  Droga na szerokość jaednego auta,a większość tam gna jak na eSce.

 • Link do komentarza mieszkaniec poniedziałek, 09 marca 2020 18:51 napisane przez mieszkaniec

  Na tych drogach samochody jeżdżą z naprawdę dużą prędkością. Codziennie na ulicy Sosnowej i Leśnej mijają mnie samochody z prędkością około 60- 80km/h gdzie nie ma chodnika, ani nawet znaku obszar zabudowany w okolicach placu zabaw dokąd ulicą idą dorośli z dziećmi ... Tam też w końcu dojdzie do wypadku... A policji nie widziałem nigdy...

 • Link do komentarza ubek poniedziałek, 09 marca 2020 17:44 napisane przez ubek

  Na pewno jechali powoli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane