poniedziałek, 09 marca 2020 14:03

Sanepid apeluje do mieszkańców Gniezna i powiatu

 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zwróciła się do mieszkańców z apelem o zachowanie rozsądku i reagowanie na symptomy, zwłaszcza jeśli wróciliśmy z obszarów objętych występowaniem koronawirusa.

Jak poinformowało dzisiaj Ministerstwo Zdrowia, na terenie kraju mamy już 16 przypadków osób, u których potwierdzono obecność koronawirusa. Przypuszczenia są iż kolejne osoby, które zachorowały na COVID-19, zostaną rozpoznane w najbliższym czasie. W samej tylko Wielkopolsce nie potwierdzono jeszcze przypadku, ale ponad 300 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym.

- Apeluję do wszystkich mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego, a szczególnie do osób, które powróciły z regionów, w których występuje transmisja koronawirusa, aby nie przychodziły do siedziby Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, bo takie przypadki nam się zdarzyły, tylko by te osoby kontaktowały się z nami telefonicznie tak, jak zaleca Główny Inspektorat Sanitarny i Ministerstwo Zdrowia - mówił Anna Stejakowska, dyrektor gnieźnieńskiego Sanepidu. 

- Jeśli osoba w ciągu ostatnich 14 dni była w miejscach, gdzie występowała transmisja wirusa, powróciła z tych regionów i pojawiły się u niej objawy chorobowe, to najważniejsze by skontaktowała się ona z Inspekcją Sanitarną telefonicznie lub bezpośrednio udała się na oddział zakaźny - informuje i jak dalej dodaje, osoby takie nie mogą się kierować do miejsc, gdzie przyjmowani są pacjenci z innymi przypadkami: - Nie jest zalecane, aby taka osoba pojawiała się w przychodni lekarza rodzinnego, szpitalu, SOR, izbach przyjęć - dodaje Anna Stejakowska. Najbliższy szpital z oddziałem zakaźnym znajduje się w Poznaniu - to Szpital Miejski im. J. Strusia przy ul. Szwajcarskiej. Kolejne są w Koninie i Kaliszu. Oddziały dziecięce znajdują się w Poznaniu przy ul. Szpitalnej oraz ul. Krysiewicza.

Sanepid przypomina iż osoby, które chcą się z tą instytucją skontaktować, niech nie przychodzą osobiście do siedziby stacji, tylko czyniły to telefonicznie:

 • od poniedziałku do piątku w godzinach od od 7:25 do 15:00 pod numerem: 61 426 22 42 lub 61 426 22 43.
 • numer alarmowy, całodobowy: 693 02 33 55.

8 komentarzy

 • Link do komentarza Marek D. czwartek, 26 marca 2020 21:11 napisane przez Marek D.

  @ Piotr - jak wybieraliście, tak macie. Z tego prosty wniosek, ze trzeba chodzić na zebrania i zmieniać ludzi na stołkach, bo jak widać, na niczym im jakoś nie zależy. A najgorsza jest rutyna.

 • Link do komentarza Micio czwartek, 26 marca 2020 20:55 napisane przez Micio

  A sklepy dalej pełne...

 • Link do komentarza Piotr środa, 25 marca 2020 23:01 napisane przez Piotr

  A spółdzielnia mieszkaniowa nadal nie dezynfekuje części wspólnych w blokach tj. drzwi, skrzynek, domofonów, poręczy, wind itp. W wielu miastach przeprowadzają dezynfekcję trzykrotnie w ciągu dnia we windach a całych klatek raz na kilka dni. Sanepid powinien nakazać odgórnie przeprowadzanie dezynfekcji przez spółdzielnie.

 • Link do komentarza pracownik środa, 25 marca 2020 07:56 napisane przez pracownik

  Mała prośba o szacunek i wyrozumiałość w stosunku do tych, którzy cały czas chodzą do pracy. Przypominam, że obecnie pracują za czterech.

 • Link do komentarza Kama środa, 25 marca 2020 04:27 napisane przez Kama

  A co z rodzinami osób które co weekend wracają z pracy z Niemiec do domu. O tym się nie mówi wcale. Ich kwarantanna nie obejmuje ja tego nie ROZUMIEM!!!!

 • Link do komentarza Aga sobota, 14 marca 2020 20:35 napisane przez Aga

  Może tak przestaną co niektórzy chodzić całymi rodzinami po urzędach! W pt rodzinka była załatwić sprawę, bo ciezko było przyjść w pojedynkę.

 • Link do komentarza Pablo poniedziałek, 09 marca 2020 18:08 napisane przez Pablo

  A wczoraj na koncercie Lady Pank pół Gniezna świetnie się bawiło :)

 • Link do komentarza Lolek poniedziałek, 09 marca 2020 17:04 napisane przez Lolek

  A co z pracownikami urzędów? Zwłaszcza tych na pierwszej linii frontu? Czy władze zamierzają podjąć w stosunku do swoich pracowników jakieś działania mogące uchronić ich od zarażenia?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane