Wydrukuj tę stronę
środa, 11 marca 2020 08:37

Gnieźnianin wjedzie wszędzie - cz. 9

 
Gnieźnianin wjedzie wszędzie - cz. 9 zdjęcie nadesłane

Trwa wspólna akcja gnieźnieńskiej Straży Miejskiej i Policji, która ma na celu zdyscyplinowanie kierowców do przestrzegania przepisów na drogach. Proponujemy częściej sprawdzać te miejsca, które ujęte są na miejscach zaprezentowanych na poniższych zdjęciach.

Po ogłoszeniu wspólnych działań obu służb, które mają zmierzać do egzekwowania przepisów prawa w zakresie ruchu drogowego, w sieci pojawiło się wiele różnych komentarzy. Od tych, które popierają tę akcję po takie, które zarzucają, że powinna ona trwać cały czas, a nie tylko być "szumnie" ogłaszana.

O tym, że problem z kierowcami, którzy parkują gdzie im się to podoba istnieje, wielokrotnie już dyskutowano w internecie, na komisjach czy przy okazji różnych spotkań ze społeczeństwem. Blokady, kary, mandaty - tymi sposobami próbuje się zdyscyplinować mieszkańców, którzy za nic mają istniejące oznakowanie lub obowiązujące przepisy - w ostatnim czasie dość często tego doświadczyły osoby parkujące w pobliżu katedry, w rejonie ul. Tumskiej. Są jednak miejsca, które notorycznie są "zawłaszczane" przez samochody i nikt nic z tym nie robi. Skąd wniosek? Stąd, że problem w tych miejscach wciąż się pojawia.

Dlatego zebraliśmy nadesłane lub wykonane w ostatnich miesiącach zdjęcia, by pokazać te lokalizacje - tam w zasadzie codziennie można znaleźć takie same sytuacje, począwszy od chodnika przy szpitalu przy ul. 3 Maja, poprzez dziką jazdę po chodniku przez taksówkarzy na ul. Mieszka I, po inne przypadki widoczne w centrum Gniezna. 


Parkowanie poza wyznaczoną strefą i z "przymusowym" zwężeniem jezdni.

 

Galeria

12 komentarzy