środa, 11 marca 2020 08:37

Gnieźnianin wjedzie wszędzie - cz. 9

 
Gnieźnianin wjedzie wszędzie - cz. 9 zdjęcie nadesłane

Trwa wspólna akcja gnieźnieńskiej Straży Miejskiej i Policji, która ma na celu zdyscyplinowanie kierowców do przestrzegania przepisów na drogach. Proponujemy częściej sprawdzać te miejsca, które ujęte są na miejscach zaprezentowanych na poniższych zdjęciach.

Po ogłoszeniu wspólnych działań obu służb, które mają zmierzać do egzekwowania przepisów prawa w zakresie ruchu drogowego, w sieci pojawiło się wiele różnych komentarzy. Od tych, które popierają tę akcję po takie, które zarzucają, że powinna ona trwać cały czas, a nie tylko być "szumnie" ogłaszana.

O tym, że problem z kierowcami, którzy parkują gdzie im się to podoba istnieje, wielokrotnie już dyskutowano w internecie, na komisjach czy przy okazji różnych spotkań ze społeczeństwem. Blokady, kary, mandaty - tymi sposobami próbuje się zdyscyplinować mieszkańców, którzy za nic mają istniejące oznakowanie lub obowiązujące przepisy - w ostatnim czasie dość często tego doświadczyły osoby parkujące w pobliżu katedry, w rejonie ul. Tumskiej. Są jednak miejsca, które notorycznie są "zawłaszczane" przez samochody i nikt nic z tym nie robi. Skąd wniosek? Stąd, że problem w tych miejscach wciąż się pojawia.

Dlatego zebraliśmy nadesłane lub wykonane w ostatnich miesiącach zdjęcia, by pokazać te lokalizacje - tam w zasadzie codziennie można znaleźć takie same sytuacje, począwszy od chodnika przy szpitalu przy ul. 3 Maja, poprzez dziką jazdę po chodniku przez taksówkarzy na ul. Mieszka I, po inne przypadki widoczne w centrum Gniezna. 


Parkowanie poza wyznaczoną strefą i z "przymusowym" zwężeniem jezdni.

 

12 komentarzy

 • Link do komentarza powieka czwartek, 12 marca 2020 23:46 napisane przez powieka

  Marco, z jakiej racji prywatnemu podmiotowi ZA DARMO powinno się robić koperty? Niech zapłaci i sobie wykupi dwa miejsca. Co to w ogóle za standardy rodem z markowej nibylandii? W takim razie ja przed swoją firmą chcę lądowisko dla śmigłowców, bo do mnie przychodzą do lokalu amerykańcy z Powidza. Po co jeździc, skoro mogą latać bezpośrednio.

 • Link do komentarza Yemplariusz czwartek, 12 marca 2020 08:49 napisane przez Yemplariusz

  Niektóre przypadki to faktycznie ręce opadają, no.1 dla mnie to ul.Sienkiewicza, złote renault - na wprost Policji;)

 • Link do komentarza Marco czwartek, 12 marca 2020 07:37 napisane przez Marco

  Ta całodobowa apteka przy ulicy Mieszka I powinna mieć zabezpieczone dwa miejsca postojowe dla ludzi, zmuszonych dokonać zakupu leków w środku nocy . Przecież to jest jedyna taka apteka w całym powiecie gnieźnieńskim !! Przecież ludzie do tej apteki nie przyjeżdżają po pączki czy lody, tylko po leki pierwszej potrzeby !! Po leki dla swoich najbliższych albo i dla siebie !! Tam i w najbliższym otoczeniu zupełnie nie ma gdzie pozostawić samochodu. Wszystkie miejsca dookoła są zajęte !!! Tam koniecznie powinny powstać na parkingu przy bibliotece dwie koperty z dopuszczonym postojem do 5 minut !! Panie Prezydencie Budasz. Prosimy !!

 • Link do komentarza avalon środa, 11 marca 2020 21:51 napisane przez avalon

  Zlikwidowali jeden z postojów taxi na Mieszka więc taksówki się nie mieszczą na tym który pozostał.

 • Link do komentarza wierny środa, 11 marca 2020 19:14 napisane przez wierny

  proponuje publikować nr rejestracyjne

 • Link do komentarza GNO środa, 11 marca 2020 19:12 napisane przez GNO

  Dla mnie to nic nowego bo w mieście nie ma gdzie parkować więc każdy wykorzysta wolne miejsce co prawda niektórzy troszkę przesadzają. Miasto powinno w końcu coś zrobić żeby powstały nowe miejsca parkingowe

 • Link do komentarza Janusz środa, 11 marca 2020 14:20 napisane przez Janusz

  W większości przypadków to zwykłe czepialstwo. Przejście dla pieszych jest zachowane, wózek przejedzie. A problemem jest brak miejsc do parkowania, np. przy całodobowej aptece.

 • Link do komentarza Leon32 środa, 11 marca 2020 13:28 napisane przez Leon32

  Hmmmm ciekawe czemu nie ma patroli przy cmentarzu Św.Krzyża jak byk jest znak zakazu a do dzisiaj autami przejechac nie można a jest parking zrobiony.

 • Link do komentarza Mieszkaniec środa, 11 marca 2020 12:45 napisane przez Mieszkaniec

  Weźcie się za ustronie. Tam już od dawna parkują jak chcą. Zero kontroli władz. Drogi p-poż służą jako parking.

 • Link do komentarza pieszy środa, 11 marca 2020 09:57 napisane przez pieszy

  Nie dziw później, że chodniki są pozapadane. Ale się zrobi z budżetu obywatelskiego.

 • Link do komentarza EagleEye środa, 11 marca 2020 09:37 napisane przez EagleEye

  Powiem bardzo dosadnie - informowanie o danych akcjach przeprowadzanych czy to przez Straż Miejską czy Policję jest ostrzeżeniem dla osób które popełniają wykroczenia. No ale cóż w naszej Powiatowej Policji jest to normą , a do tego przyłączyła się Straż Miejska. W sumie można by to sparafrazować stwierdzeniem że akcja będzie trwała cały rok choć tak powinno być non stop bez ogłaszania "akcji"

 • Link do komentarza Marek środa, 11 marca 2020 08:55 napisane przez Marek

  Szkoda słów...
  Ja wszędzie gdzie się da jeżdżę rowerem albo pieszo na terenie Gniezna ,a auto jest ww garażu. Czy ludziom tak ciężko wziąć swoje 4 litery l pójść piechotą na terenie miasta ? Wygodnictwo? A potem ludzie zapasieni bo nie uprawiają sportu,choćby w postaci chodzenia lokalnie piechotą.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane