niedziela, 08 marca 2020 01:01

Dwa podobne pożary w krótkim czasie

 
Dwa podobne pożary w krótkim czasie źródło: OSP Modliszewo

W sobotę strażacy byli wzywani do dwóch pożarów, które wystąpiły w budynkach jednorodzinnych - w obu wystąpił on w kotłowniach.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło 7 marca przed południem. Wówczas to wpłynęło zgłoszenie o pożaru w domu zlokalizowanym w Modliszewie (gmina Gniezno). Po dotarciu na miejsce pierwszego zastępu z OSP Modliszewo okazało się, że ogień pojawił się w kotłowni, gdzie zajął nagromadzone przedmioty. Działania podjęte wraz z JRG Gniezno ograniczyły się do ugaszenia pożaru i przewietrzenia pomieszczeń.

Drugie ze zdarzeń miało miejsce niespełna trzy godziny później w Dębnicy (gmina Kłecko). Wówczas to wpłynęło zgłoszenie o pożarze w jednym z domów wielorodzinnych. Na miejsce zadysponowano strażaków z miejscowej jednostki, a także OSP Kłecko i JRG Gniezno. Po dotarciu pierwszych ratowników okazało się, że również w tym przypadku pożar wystąpił w kotłowni. Działania polegały na ugaszeniu płonących przedmiotów i przewietrzenia pomieszczeń. 

źródło: OSP Modliszewo i OSP Dębnica

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane