Wydrukuj tę stronę
piątek, 06 marca 2020 11:27

Straż Miejska i Policja biorą się za źle parkujących kierowców

  mnopr
Straż Miejska i Policja biorą się za źle parkujących kierowców źródło: Straż Miejska

Straż Miejska wspólnie z Policją zamierza w przyszłym tygodniu przeprowadzić akcję wobec kierowców parkujących pojazdy niezgodnie z przepisami.

Od najbliższego poniedziałku do piątku zmotoryzowani gnieźnianie powinni szczególnie mieć się na baczności - Straż Miejska i Policja planuje wspólne działania, które zostaną przeprowadzone na terenie miasta. Akcja obejmować ma skuteczniejsze egzekwowanie przepisów kodeksu drogowego przez osoby łamiące przepisy.

- Z analizy przeprowadzonej przez Straż Miejską w Gnieźnie wynika, że do największej ilości wykroczeń dochodzi w centrum miasta w rejonie skrzyżowań; przejść dla pieszych; w miejscach wyłączonych z ruchu, a także w tych przeznaczonych do parkowania przez osoby niepełnosprawne i motorowery; w rejonie szpitali, urzędów i kościołów; na terenach zielonych, a także tam, gdzie obowiązują zakazy ruchu, zatrzymywania i postoju - informuje Straż Miejska. 

Akcja "Zero tolerancji dla złego parkowania" trwać ma na terenie całego miasta, a w ruch pójdą także blokady na koła samochodowe. Działania prowadzone będą od 9 do 13 marca w godzinach od 6.00 do 22.00.

25 komentarzy

startpoprz.12nast.koniec