piątek, 06 marca 2020 11:27

Straż Miejska i Policja biorą się za źle parkujących kierowców

  mnopr
Straż Miejska i Policja biorą się za źle parkujących kierowców źródło: Straż Miejska

Straż Miejska wspólnie z Policją zamierza w przyszłym tygodniu przeprowadzić akcję wobec kierowców parkujących pojazdy niezgodnie z przepisami.

Od najbliższego poniedziałku do piątku zmotoryzowani gnieźnianie powinni szczególnie mieć się na baczności - Straż Miejska i Policja planuje wspólne działania, które zostaną przeprowadzone na terenie miasta. Akcja obejmować ma skuteczniejsze egzekwowanie przepisów kodeksu drogowego przez osoby łamiące przepisy.

- Z analizy przeprowadzonej przez Straż Miejską w Gnieźnie wynika, że do największej ilości wykroczeń dochodzi w centrum miasta w rejonie skrzyżowań; przejść dla pieszych; w miejscach wyłączonych z ruchu, a także w tych przeznaczonych do parkowania przez osoby niepełnosprawne i motorowery; w rejonie szpitali, urzędów i kościołów; na terenach zielonych, a także tam, gdzie obowiązują zakazy ruchu, zatrzymywania i postoju - informuje Straż Miejska. 

Akcja "Zero tolerancji dla złego parkowania" trwać ma na terenie całego miasta, a w ruch pójdą także blokady na koła samochodowe. Działania prowadzone będą od 9 do 13 marca w godzinach od 6.00 do 22.00.

25 komentarzy

 • Link do komentarza Szymon Zieliński sobota, 07 marca 2020 20:21 napisane przez Szymon Zieliński

  "Akcja" - i wszystko jasne...

 • Link do komentarza kierowca sobota, 07 marca 2020 20:14 napisane przez kierowca

  To prawda jakby nasze służby wykonywały swoją prace rzetelnie to i porządek był w mieście. Zapraszam ulica Budowlanych stały parking na zatoczce autobusowej. Codziennie stoi tam zaparkowanych kilka aut osobowych.

 • Link do komentarza Truda sobota, 07 marca 2020 20:05 napisane przez Truda

  Zgadzam się z komentarzem Koryfeusza . To samo dzieje się przy Szkole pods. nr, 9 . Zacznie się wiosna to mieszkańcy pobliskich bloków nie będą mieć gdzie parkować bo zaczną się przyjazdy do Parku Trzech Kultur. Poza tym nagminnie kierowcy nie chcąc czekać na "skrzyżowaniu " ul. Staszica i Roosevelta przejeżają przez" wąskie gardło " wzdłuż bloków by wyjechać obok Warki na Roosevelta.

 • Link do komentarza jaś sobota, 07 marca 2020 09:41 napisane przez jaś

  A może wspomniane służby zaczną wreszcie wypełniać swoje obowiązki na co dzień, a nie tylko podczas akcji . Czas zerwać z tradycją akcyjności odziedziczonej po nieboszczce milicji i zabrać się do codziennej, wprawdzie żmudnej i upierdliwej, ale skutecznej pracy.

 • Link do komentarza LLL sobota, 07 marca 2020 05:31 napisane przez LLL

  Byłem niedawno w bardzo podobnej sytuacji, jak jeden z przedmówców. Zawoziłem na SOR osobę, która źle się poczuła, ale nie chciała karetki, tylko poprosiła o transport do szpitala. Wokół szpitala sporo miejsc pustych dla inwalidów i wolne miejsca na postoju taksówek oraz niezrozumiały dla mnie zakaz parkowania wzdłuż 3Maja po prawej stronie za byłą poradnią K, za przejściem dla pieszych, gdzie moim zdaniem nie ma żadnego niebezpiecznego miejsca a ulica jest dość szeroka. O ile jeszcze miejsca dla inwalidów można zrozumieć, choć naprawdę jest ich za dużo w stosunku do potrzeb, to po co komu w dzisiejszych czasach postój taksówek, gdy każdy ma komórkę i wzywa sobie pod nos taxi w dowolne miejsce w ciągu maksymalnie kilku minut. Tu ukłon w stronę władz miasta za zmniejszenie przerośniętego postoju Taxi na Mieszka, choć według mnie powinny one całkowicie zniknąć, szczególnie z centrum. Pozostaje jeszcze kwestia całej ulicy 3Maja, która jest bardzo szeroka i na której bez problemu można byłoby parkować w wielu miejscach po obu stronach jezdni, a są powyznaczane zakazy parkowania. Sam byłem świadkiem kilka dni temu, jak strażnicy miejscy na opisywanej ulicy zakładali blokadę na koło autu stojącemu na zakazie. Przez tą blokadę nie zniknie on z drogi, a wręcz będzie stał dłużej, bo musi czekać na jej zdjęcie, więc dlaczego nie może stać tam legalnie. Może to był właśnie samochód kogoś, kto potrzebował pomocy lekarskiej. W opisanej na początku postu sytuacji również stanąłem w niedozwolonym miejscu, odprowadziłem chorego na SOR po czym wróciłem po kilku minutach do samochodu. Na szczęście udało mi się nie dostać mandatu ani blokady, ale sytuacja w tym miejscu wymaga poprawy.

 • Link do komentarza Maria piątek, 06 marca 2020 23:55 napisane przez Maria

  A co z ul Dalkowska gdzie cały czas parkują samochody na zakazie ograniczajac widoczność wyjeżdżającym z ul Cierpiegi?

 • Link do komentarza Marta piątek, 06 marca 2020 22:48 napisane przez Marta

  Piastowskie. Przejście między przedszkolem a sklepem Krzys. Dzien w dzień jakiś tepak blokuje przejście srebrnym focusem.

 • Link do komentarza Agata piątek, 06 marca 2020 18:56 napisane przez Agata

  Ul.Okulickigo chodnikiem nie idzie przejsc tak parkuja na chodniku a obok stadionu jest taki duzy parking lenie najchetniej podjezdzali by pod drzwi wielcy nauczyciele z Milenium.

 • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 06 marca 2020 18:31 napisane przez Mieszkaniec

  Brawo, ciekawe tylko czy przyjrzą się samochodom parkującym na miejscu dla jednośladów na Dąbrówki

 • Link do komentarza Kacper piątek, 06 marca 2020 18:17 napisane przez Kacper

  Niech zrobia porzadek z autami zaparkowanymi na ul.Dabrowki na buspasie i blokujacymi dojazd do przystanku.Kierowcy tych aut bezczelnie sie smieja i uwazaja sie za panow tej ulicy.

 • Link do komentarza kaśka piątek, 06 marca 2020 18:05 napisane przez kaśka

  wyjadą za miasto,na odpoczynek,bo i tam byli widziani,niech się lepiej za pracę wezmą

 • Link do komentarza Marek piątek, 06 marca 2020 16:59 napisane przez Marek

  Mirku . A widziałeś tam przy tym skrzyżowaniu dwie ciągłe linie na środku ulicy ? Może przypomnisz policji co te linie oznaczają ? Bo to nie rola Straży Miejskiej karać mandatami kierowców za nie przestrzeganie poziomych znaków drogowych. Straż Miejska niech szuka ludzi zaśmiecających nasze miasto i palących w domach na peryferiach byle czym.

 • Link do komentarza Artur Tiger Wiernowolski piątek, 06 marca 2020 16:02 napisane przez Artur Tiger Wiernowolski

  Straż Miejska powinna zmienić nazwę na NIEMOC MIEJSKA.

 • Link do komentarza bobi piątek, 06 marca 2020 15:27 napisane przez bobi

  DZ. twarde prawo, ale prawo. Wiesz co robisz.

 • Link do komentarza kierowca piątek, 06 marca 2020 15:25 napisane przez kierowca

  A dlaczego tylko w czasie akcji od poniedziałku do piątku ? Zapraszam od piątku do niedzieli na ul. Okulickiego. 20-30 samochodów na zakazie zatrzymywania się. Pobocze drogi całe zniszczone.

 • Link do komentarza Gary piątek, 06 marca 2020 14:31 napisane przez Gary

  Zapraszam służby na podwórze kwadratu na przeciwko kauflanda. Notorycznie pojazdy są parkowanie w obrębie drogi PPOZ. Ponadto na całym podwórzu obowiązuje zakaz ruchu dla osób nie będących mieszkańcami a wiele pojazdow i tak skraca sobie drogę z roosevelta na barciszewskiego i na odwrót.

 • Link do komentarza Jam_Jest piątek, 06 marca 2020 13:55 napisane przez Jam_Jest

  STRAŻ MIEJSKA? Oni są tak potrzebni, jak umarlakowi święcona woda. Tylko w samym centrum miasta codziennie jest zaparkowanych tyle aut nieprzepisowo, że jakby chcieli wszystkim wlepić mandaty, to przez pomyłkę mogliby stracić wielu znajomych. Nawet te "orły" co mają obowiązek walenia mandatów za brak biletów parkingowych, też szerokim łukiem omijają auta swoich znajomych, pytając, to twoja bryka? Tak więc jak mówi stare przysłowie, obojętnie jakbyś się nie odwrócił, to i tak d**a zawsze będzie z tyłu.

 • Link do komentarza żart piątek, 06 marca 2020 13:44 napisane przez żart

  Dz i Mirek kłania się ortografia :) wylewać w internecie też trzeba umieć :) co do okolic PEC a widzisz gdzieś tam Mirku zakaz parkowania? Proponuje zakup okularów :)

 • Link do komentarza Koryfeusz piątek, 06 marca 2020 13:40 napisane przez Koryfeusz

  Zajmijcie się kierowcami, którzy zbyt wolno wysadzają dzieci do szkół i zbyt wolno stamtąd odjeżdżają. Zamiast wysadzić dziecko i odjechać to sprawdzają, czy ma śniadanie, czy ma książki, jeszcze mamusia musi porozmawiać z nauczycielką na jakieś tam głupoty itp. Na przygotowanie dziecka czas jest w domu, a na rozmowy z nauczycielem to na zebraniach.

 • Link do komentarza Kierowca piątek, 06 marca 2020 12:56 napisane przez Kierowca

  Wielkie akcje naglasniane w mediach. Na codzien sluzby jezdza niewidome czy co. Przejezdzaja obok zle zaparkowanych pojazdow jakby tam mialy stac.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane