poniedziałek, 02 marca 2020 13:59

Kolejne włamania do samochodów na parkingu przy ul. Żuławy

 
Kolejne włamania do samochodów na parkingu przy ul. Żuławy zdjęcie nadesłane

W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do kolejnej serii uszkodzeń samochodów, zaparkowanych na parkingu pod Trasą Zjazdu Gnieźnieńskiego.

O sprawie poinformował nas jeden z mieszkańców, który jest poszkodowany w tym zdarzeniu. Jak przekazał, do zdarzenia musiało dojść w nocy i dokonali tego nieznani na tę chwilę sprawcy. 

- Ktoś urządził sobie rajd z młotkiem i wybijał szyby. Nic nie zginęło z mojego samochodu - przekazał nam gnieźnianin. W momencie, kiedy ujawnił to zdarzenie, na miejscu już byli funkcjonariusze gnieźnieńskiej policji, zbierający ślady.

Jak się okazało, minionej nocy dokonano uszkodzenia samochodu marki Fiat Ducato, Fiat Bravo i Renault Megane. Policja poinformowała nas, że część strat już została oszacowana przez poszkodowanych. Postępowanie w tej sprawie trwa.

Dodajmy jednak, że nie jest to odosobniony przypadek. Kilka tygodni temu informowaliśmy o włamaniach, do których doszło na tym samym parkingu - wówczas również uszkodzono trzy pojazdy, a z ich środka skradziono różne przedmioty. 

- Parking istnieje już z 4 lata, miasto nie zakłada monitoringu, oświetlenie szwankuje, brak regularnych patroli policji i straży miejskiej. O funkcjonariuszach w cywilu nie wspomnę. Generalnie, strach zostawić tam samochód. Miasto nie robi literalnie nic - skwitował sprawę poszkodowany gnieźnianin.

14 komentarzy

 • Link do komentarza Do szperacz piątek, 06 marca 2020 07:27 napisane przez Do szperacz

  Parking przy ul. ŻUŁAWY jest buforowy i nie został zbudowany specjalnie dla przyjeżdżających do cmentarza. Cytowany artykuł gniezno24 jest autorski. Żadne inne media i UM nie podawały wówczas info, że parking jest dla cmentarza.
  https://www.gniezno.eu/wiadomosci/1/wiadomosc/100291/nowy_parking_przy_zulawach_

 • Link do komentarza Koryfeusz czwartek, 05 marca 2020 20:06 napisane przez Koryfeusz

  aspirant, niby jak bym skopał akcję? Sądzisz, że ci złodzieje to by tajniaków rozpoznali? Niby jak? Po nieoznakowanym samochodzie, których nasi mają kilkanaście? Poza tym po wyglądzie też by nie rozpoznali, więc akcja by była udana, tylko samochody inne co jakiś czas powinny się pojawiać.

 • Link do komentarza wyborca czwartek, 05 marca 2020 13:36 napisane przez wyborca

  Szperaczu, przeczytałem ten materiał i rzeczywiście jest on nadesłany zapewne z Urzędu Miasta, Skoro tak powiedział Budasz, że to parking dla przyjeżdżających na cmentarz, to jaki problem ustawić tabliczkę komu on ma służyć w ciągu dnia?

 • Link do komentarza aspirant czwartek, 05 marca 2020 12:31 napisane przez aspirant

  koryfeusz,jak dobrze, ze nie pracujesz w organach ścigania, bo swoimi "dobrymi radami" skopałbyś każdą akcję.

 • Link do komentarza Koryfeusz czwartek, 05 marca 2020 09:35 napisane przez Koryfeusz

  Tajniaków tam wysłać w jakimś nieoznakowanym. Niech zaparkują, udają mieszkańców, którzy zaparkowali i się pokręcą w pobliżu. Zawsze jest szansa, że trafią na sprawcę.

 • Link do komentarza szperacz środa, 04 marca 2020 22:48 napisane przez szperacz

  Mieszkańcom ul. Żuławy i przyległych przypominam materiał na tym portalu, który został nadesłany chyba jednak z Urzędu pana Budasza http://www.gniezno24.com/gospodarka/item/8515-kolejny-parking-ukonczony w którym wyraźnie jest napisane komu ten parking ma służyć. Zatem wszystkie żale i płacze są absolutnie nieuprawnione, bowiem ten parking jest przeznaczony przede wszystkim dla celów związanych z cmentarzem.

 • Link do komentarza Anna środa, 04 marca 2020 18:34 napisane przez Anna

  Witam.... zaparkowałam tam raz ok godz 13 w biały dzień z dzieckiem. Bałam się wyjść i wrócić do auta bo menelstwo łaziło, a nikogo wiecej typu normalni nie było!!! Więc więcej tam nie zaparkuję...a w nocy to nawet nie wspomnęęęęęęę!!!!!!!

 • Link do komentarza sergiusz wtorek, 03 marca 2020 09:58 napisane przez sergiusz

  Uciekli od strefy parkowania, którą wprowadził im Budasz, to teraz płacą jeszcze więcej. Dziękujemy prezydencie!

 • Link do komentarza Do Michał wtorek, 03 marca 2020 07:54 napisane przez Do Michał

  Michał a spójrz na to inaczej wracasz z pracy po tygodniu w delegacji, spędzasz w domu 2 Dni. W okół ul Rybnej Świętokrzyskiej i Żuław nie ma gdzie postawić roweru bo tyle jest obecnie samochodów t gdzie masz swój samochód postawić na noc w centrum? No chyba po to jest tam parking żeby zostawiać auta nawet na noc a w dzień normalni pracujący ludzie biorą swoje samochody i jada do pracy a nie jak Banda patusów chodzą i kradną ale do czasu......

 • Link do komentarza Detektyw moNk poniedziałek, 02 marca 2020 20:49 napisane przez Detektyw moNk

  Czy tam czasem w okolicy nie powstał jakiś prywatny parking? Hmm...dziwny zbieg okoliczności...

 • Link do komentarza On poniedziałek, 02 marca 2020 18:28 napisane przez On

  Menello bum bum z Żuław bawi się...

 • Link do komentarza LLL poniedziałek, 02 marca 2020 16:24 napisane przez LLL

  Każdy, kto od lat mieszka w Gnieźnie wie, że od okolic Żuław i Cierpięgi należy trzymać się z daleka. Współczucia tylko dla tych, co pokupowali tam drogie mieszkania z widokiem na cmentarz.

 • Link do komentarza Michał poniedziałek, 02 marca 2020 15:26 napisane przez Michał

  Potępiam niszczenie czegokolwiek, ale jak widać ten parking ma służyć przede wszystkim tym, którzy odwiedzają cmentarz i przybywają na pogrzeby. A to wszystko dzieje się w dzień, więc nie ma obawy o zniszczenia. Więc, albo w nocy będzie on pusty, albo na noc ci to tam notorycznie parkują zatrudnią sobie stróża. A le tylko na noc, bo w dzień ten parking ma służyć innym celom niż zastawianie go przez okolicznych mieszkańców. i powinien być tylko zajmowany w ramach określonych czasem - np, dwie godziny.

 • Link do komentarza Wydział Nieróbstwa poniedziałek, 02 marca 2020 14:15 napisane przez Wydział Nieróbstwa

  Ile jeszcze musi być włamań, by zaczęto myśleć? Urząd planuje budowę kolejnego parkingu pod estakadą przy ul. Żabiej. Jak mają zamiar zapewnić tam bezpieczeństwo?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane