niedziela, 01 marca 2020 21:14

Włamanie do kościoła w Kędzierzynie

 
Włamanie do kościoła w Kędzierzynie źródło: Google Street View

Nieznani sprawcy włamali się do świątyni, znajdującej się w Kędzierzynie w gminie Niechanowo. W środku dokonali świętokradztwa.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek. Nieznani sprawcy (lub sprawca) najwyraźniej nie znajdując nic innego, co mogłoby przedstawiać wartość, dokonali uszkodzenia tabernakulum znajdującego się przy ołtarzu. Po jego otwarciu, ze środka skradli monstrancję oraz kielich z pateną, a znajdujące się w środku komunikanty rozsypali. 

Po wszystkim, włamywacze oddalili się w nieznanym kierunku. Kradzież zauważono dopiero w piątek, a o sprawie została powiadomiona policja, która na miejscu przeprowadziła dochodzenie. Postępowanie w sprawie trwa.

5 komentarzy

 • Link do komentarza katoliczka środa, 04 marca 2020 22:27 napisane przez katoliczka

  Micio, odwagi ci zabrakło by napisać do końca taki nikczemny komentarz? Złodzieje nie okradli ani księdza, ani kościół tylko nas wszystkich, wiernych czyli katolików, których to jest własnością. A największą szkodę zrobili sobie, bo kielich czy patena to rzecz d nabycia, natomiast rozrzucenie Ciała Chrystusowego ściągnęło na nich ekskomunikę i pewnie brak zbawienia. po co im to?

 • Link do komentarza micio środa, 04 marca 2020 12:42 napisane przez micio

  Kradzież jak każda inna... Dobrze że nie okradł jakiejś biednej rodziny tylko czarną...

 • Link do komentarza Janina środa, 04 marca 2020 09:45 napisane przez Janina

  No cóż włamania na terenie gminy niechanowo i w okolicach są non stop szkoda że tego wcześniej nikt nie widział bo kościół ktos okradł to trzeba to nagłośnić szkoda że policja u niektorych nawet nie chciala spisać protokołu kradzieży bo co bo nie ma faktur zakupu sprzętu itd kradzież była i będzie co noc coś się dzieje psy szczekaja ze czasem nawet w nocy spać nie idzie dodam że u nas też było włamanie przyłapany na gorącym uczynku lecz był tak szybki że zdążył uciec.Ciekawi mnie kto taki bez wstydu okrada mieszkańców są takie czasy że ludzie nocą boją się wychodzić nawet ich nie ciekawią hałasy pukanie głośne na wioskach różnie bywa wyjdziesz a czasem możesz dostać z ostrego narzędzia moim zdaniem jak policja czesciej by jeździła po wioskach w godzinach nocnych to napewno było by mniej złodzieje wchodzą przez ogrodki dzialkowe przez pola dodam bo widzielismy jak ucieka może ktoś zajmnie się tym wkącu szkoda gadać tak działa nasza władza złodzieje złapać i zaprowadzić pod wskazany jeszcze adres

 • Link do komentarza ... wtorek, 03 marca 2020 22:46 napisane przez ...

  Jak można być takim okrutnym człowiekiem?!Żeby tak zlekceważyć Boga żał mi tej osoby która popełniła kradzież poprostu żal

 • Link do komentarza czytelnik niedziela, 01 marca 2020 22:15 napisane przez czytelnik

  Złoto to na pewno nie było, więc sprawcy się nie wzbogacą. Niestety, żal tylko, że takim postępkiem zamknęli sobie drogę do zbawienia na wieki.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane