piątek, 28 lutego 2020 17:32

Absolutorium inżynieryjne PWSZ

 
Absolutorium inżynieryjne PWSZ fot. Rafał Wichniewicz

W murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbyła się dziś uroczystość absolutoryjna dla studentów tej uczelni, kończących naukę na kierunkach inżynieryjnych. 

W wydarzeniu tradycyjnie wzięli udział przedstawiciele władz uczelni, wykładowcy, a także rodzice i oczywiście absolwenci, którzy po ponad trzech latach nauki opuszczają mury gnieźnieńskiej PWSZ. Wielu z nich jest jeszcze przed lub tuż po egzaminach dyplomowych, jednak uroczystość absolutoryjna jest swojego rodzaju zwieńczeniem długiego okresu nauki, co podkreślały w swoich przemówieniach władze uczelni.

- Nastał dziś wielki i radosny dzień. Studenci kierunków zarządzania i inżynieria produkcji, transport, inżynieria środowiska oraz informatyka, zakończyli swoje studia w najlepszej, wyższej, publicznej szkole zawodowej w Polsce - mówił rektor dr hab. Janusz Wiśniewski, prof. PWSZ, podkreślając w ten sposób kolejne wyróżnienie uczelni w rankingu ministerialnym. - Jeszcze dziś stanowicie integralną część kilkusetosobowej społeczności naszej uczelni. Już jutro będziecie stanowić równie integralną część bez porównania liczniejszej wspólnoty naszych absolwentów. Następnie głos zabrali przedstawiciele grona studentów, a po tym przedstawiciel grupy kończącej swoją naukę w PWSZ.

Po zakończeniu przemówień, dokonano wręczenia nagród dla studentów, którzy osiągnęli dobre wyniki w nauce lub wykazali się w działalności na rzecz uczelni. Tuż po tym nastąpiła najbardziej oczekiwana chwila absolutorium, które tego dnia otrzymało 57 żaków. Uroczystość zakończyło wspólne odśpiewanie Gaudeamus.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane