poniedziałek, 24 lutego 2020 13:06

Wyrwał kobiecie torebkę - na pomoc ruszyli przechodnie

 
Wyrwał kobiecie torebkę - na pomoc ruszyli przechodnie archiwum redakcji

Zarzut kradzieży torebki usłyszał 20-latek, który w minioną sobotę dokonał kradzieży torebki z wartościową zawartością. Młodego mężczyznę zatrzymali świadkowie zdarzenia.

Sytuacja miała miejsce 22 lutego 2020 roku w godzinach wieczornych. Oficer dyżurny gnieźnieńskiej policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu na gorącym uczynku przez świadków sprawcy kradzieży torebki. Do zdarzenia doszło przy zbiegu ulicy Warszawskiej i Zielonego Rynku w Gnieźnie. 

Mężczyzna został przekazany strażnikom miejskim, a następnie przejęli go policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego. Jak okazało się, sprawcą kradzieży jest 20-letni mieszkaniec Kłecka. Ustalono, że sprawca wyrwał idącej kobiecie torebkę i zaczął uciekać. Zauważyli to przypadkowi przechodnie, którzy natychmiast pobiegli za mężczyzną i go złapali. Udało się dzięki temu odzyskać skradzione mienie.

Poszkodowana złożyła zawiadomienie o kradzieży torebki z zawartością portfela, pieniędzy i dokumentów. Łączne straty wyceniła na ponad 500 złotych. Śledczy już przedstawili 20-latkowi zarzut kradzieży torebki, do którego zatrzymany się przyznał. Dochodzeniowcy wyjaśniają teraz szczegóły tego zdarzenia. Młodemu mężczyźnie za kradzież może grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje policja, postawa mężczyzn, którzy ruszyli na pomoc pokrzywdzonej kobiecie, zasługuje na duże uznanie i pochwałę.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane