Wydrukuj tę stronę
piątek, 21 lutego 2020 15:05

Uroczysta gala 100-lecia II LO

 
Uroczysta gala 100-lecia II LO fot. Rafał Wichniewicz

II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki obchodzi stulecie rozpoczęcia swojej działalności. Z tej okazji dziś odbyła się uroczystość, która zgromadziła wielu absolwentów tej szkoły.

Od prawie roku wychowankowie gnieźnieńskiej "Piętnastki" przygotowywali się do tego wyjątkowego jubileuszu. W programie było wiele różnych inicjatyw, które podkreślały historię tej szkoły, jej dziedzictwo oraz pokazywały umiejętności jej uczniów oraz osiągnięcia życiowe ich absolwentów. Niejako zwieńczeniem tego jubileuszu była piątkowa gala.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej, odprawionej w katedrze pod przewodnictwem bpa Krzysztofa Wętkowskiego, w trakcie której modlono się w intencji absolwentów i obecnych wychowanków tej szkoły. Następnie wszyscy uczestnicy przenieśli się do Teatru im. A. Fredry, gdzie odbyła się uroczysta gala 100-lecia. 

- W stuletniej tradycji naszej szkoły zawsze dopisywaliśmy do niej wychowanie w duchu patriotyzmu i poszanowania drugiego człowieka. Kolejne pokolenia nauczycieli, dyrektorów, rodziców swoją pracą, poświęceniem i osiągnięciami dodawali splendoru szkole i wpisali się w karty historii nie tylko Gniezna, ale również rozsławili liceum w kraju oraz poza jego granicami - mówiła Róża Grabowska, dyrektorka II LO. Jak policzono, na przestrzeni stu lat, szkoła wykształciła 13 343 absolwentów: - To często ludzie świata nauki, prawnicy, lekarze, nauczyciele, artyści, inżynierowie, politycy, duchowni, przedsiębiorcy - ludzie szlachetni i wartościowi - mówiła dyrektorka.

Następnie głos zabrało wielu zaproszonych gości, z których spora część to byli absolwenci II LO. Wszyscy składali gratulacje z okazji jubileuszu, a także życzyli kolejnych lat pełnych sukcesów w edukacji i rozwoju uczniów. 

Uroczystość urozmaiciły występy obecnych wychowanków - zarówno wokalne, jak i aktorskie z udziałem Teatru bez Kurtyny. Zwieńczeniem obchodów 100-lecia będzie bal absolwentów, który odbędzie się w piątkowy wieczór.

Galeria

5 komentarzy