poniedziałek, 17 lutego 2020 15:40

Trzy „prawka” utracone za nadmierną prędkość

 
Trzy „prawka” utracone za nadmierną prędkość archiwum redakcji

Pomimo licznych działań policyjnych i apeli w dalszym ciągu wielu kierujących samochodami przekracza dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Tylko w miniony weekend policjanci drogówki zatrzymali prawo jazdy trzem kierowcom, którzy jechali z prędkością ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. 

W miniony weekend policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali kolejne prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Kontrole drogowe prowadzone były w Pakszynie w gminie Czerniejewo, Sroczynie w gminie Kiszkowo i Żydowie. Rekordzista, 38-letni mieszkaniec Swarzędza, jadąc przez teren zabudowany, w swojej Maździe miał na liczniku 124 km/h.

Za przekroczenie dozwolonej prędkości policjanci zatrzymali powyższym trzem kierowcom prawo jazdy i ukarali wysokimi mandatami oraz 10 punktami karnymi.

Policja przypomina, że kierujący, który przekroczy prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z konsekwencjami i utratą prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd to 3 miesięczny okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

źródło: KPP Gniezno

2 komentarzy

  • Link do komentarza mieszkaniec wtorek, 18 lutego 2020 08:30 napisane przez mieszkaniec

    A kiedy policja i SM zrobi porządek z tymi zuchami co to po północy urządzają "palenie opon" na parkingach gnieźnieńskich marketów? Nadchodzi lato, ludzie przy otwartych oknach po nocach nie mogą spać. Wiadomo, że nie chodzi o stały patrol przy tych parkingach, ale może nadszedł już czas, by wystąpić do właścicieli tych placów o zamykanie ich po godzinach handlu?

  • Link do komentarza wicek poniedziałek, 17 lutego 2020 21:31 napisane przez wicek

    I bardzo dobrze .

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane