sobota, 15 lutego 2020 12:21

Tajemnicza akcja informacyjna w centrum

 

Na latarniach i słupkach od znaków na terenie śródmieścia, zostały zamieszczone kartki z różnymi treściami. Wszystkie pojawiły się minionej nocy.

Jeden z mieszkańców skontaktował się z nami, by podzielić się wiadomością o tajemniczej akcji, którą można zauważyć w centrum Gniezna. Tajemniczej, bo nikt się pod nią nie podpisał, a jej treść ma mieć przesłanie do mieszkańców miasta. Wszystkie bowiem zawierają informacje dotyczące problemów ze środowiskiem, w tym także tych dotyczących Pierwszej Stolicy Polski.

Zalaminowane kartki pojawiły się na kilku ulicach, przy szczególnie uczęszczanych traktach (zamocowane są na szczęście w sposób nieinwazyjny, za pomocą opasek zaciskowych) i najprawdopodobniej stanowić mają akcję profilaktyczną, uświadamiającą gnieźnianom problemy związane z nadmiarem ilości samochodów, smogiem, brakiem drzew itp. Kilkanaście z nich udało się nam zlokalizować i sfotografować.

 

19 komentarzy

 • Link do komentarza wilk czwartek, 20 lutego 2020 18:17 napisane przez wilk

  Gdzie byli tzw. wszyscy znawcy ZIELONI z tzw. zielonego ładu,jak jeszcze niedawno jeden pajac z Warszawy wypuszczał tony ścieków do Wisły,a poprzedniczka wycinała drzewa w całej stolicy????? To samo w Gnieźnie,już pisałem dawniej,że drzewa wycina się bezpodstawnie w mieście i na osiedlach ,czy ktoś za to odpowiada ????? Oczywiście,nie bo ,jeden tak zwany prezydent marionetka swój jest u władzy,a drugi wieczny prezes spółdzielni,zwany taranem,też jest radnym szychą w magistracie i jak oni zrobili wycinkę i betonują miasto i osiedla,to CISZA wśród gawiedzi,która ich na nasze nieszczęście powybierała !!!!!! Za to w mieście w centrum,rozbestwią się niedługo dewloperzy,partacze budowlani, zamiast terenów zielonych ,ale niestety dla GNIEZNA LUDZIE WYBRALI.................tandetę pokomuszą !!!!!

 • Link do komentarza wilk czwartek, 20 lutego 2020 18:15 napisane przez wilk

  Gdzie byli tzw. wszyscy znawcy ZIELONI z tzw. zielonego ładu,jak jeszcze niedawno jeden pajac z Warszawy wypuszczał tony ścieków do Wisły,a poprzedniczka wycinała drzewa w całej stolicy????? To samo w Gnieźnie,już pisałem dawniej,że drzewa wycina się bezpodstawnie w mieście i na osiedlach ,czy ktoś za to odpowiada ????? Oczywiście,nie bo ,jeden tak zwany prezydent marionetka swój jest u władzy,a drugi wieczny prezes spółdzielni,zwany taranem,też jest radnym szychą w magistracie i jak oni zrobili wycinkę i betonują miasto i osiedla,to CISZA wśród gawiedzi,która ich na nasze nieszczęście powybierała !!!!!! Za to w mieście w centrum,rozbestwią się niedługo dewloperzy,partacze budowlani, zamiast terenów zielonych ,ale niestety dla GNIEZNA LUDZIE WYBRALI.................tandetę pokomuszą !!!!!

 • Link do komentarza Osa czwartek, 20 lutego 2020 11:47 napisane przez Osa

  P-ska: mądralo: szrotówek nie skazuje kasztanowców na śmierć. wystarczy zastosować specjalne taśmy zbierające wiosną wędrujące larwy i po kilku latach problem znika. Ale najprościej wyciąć, zrujnować, zniszczyć.... cała ul Wrzesińska jest przykładem, jak nie wolno obcinać drzew; same kikuty! Ile jeszcze drzew zniknie z mapy Gniezna zanim ktoś się obudzi - jak zwykle z ręką w nocniku?

 • Link do komentarza Luka wtorek, 18 lutego 2020 13:29 napisane przez Luka

  Świetna inicjatywa!

 • Link do komentarza esteta wtorek, 18 lutego 2020 08:19 napisane przez esteta

  A może by tak sądzić jarzębiny? Nie urosną wielgachne, są piękną ozdobą, mało wymagające.

 • Link do komentarza Wiosna poniedziałek, 17 lutego 2020 22:04 napisane przez Wiosna

  Dlaczego w Gnieźnie jest tak mało drzew sadzone? Kto za to odpowiada?

 • Link do komentarza Krzysztof poniedziałek, 17 lutego 2020 18:23 napisane przez Krzysztof

  Genialna akcja!

 • Link do komentarza P_ska poniedziałek, 17 lutego 2020 14:12 napisane przez P_ska

  Do: mieszkaniec Cielimowa.
  Owe drzewa już dawno trzeba było wyciąć. Zostały zniszczone przez szrotówka kasztanowiaczka. Szkodnik atakuje drzewostan od lat i jedynym sposobem jest usuwanie chorych drzew. Skoro jesteś z Cielimowa, i przejeżdżasz ul.Wrzesińską czesto,to musiałeś widzieć jak przez lata drzewa marnieją. Poza tym, z pewnością wiesz także, iż szykuje się dalsza przebudowa ul . Wrzesinskiej, jako części .. tzw. obwodnicy .

 • Link do komentarza Byly gniezniak poniedziałek, 17 lutego 2020 11:32 napisane przez Byly gniezniak

  Wielcy Uczeni Ekolodzy,gdzie Wasz geniusz w zasranych ulicach przez psy i golebie?Gdzie Wasza troska o pasy ziemi wzdluz chodników przeznaczone na trawniki,a ktore sa zwykłą szczalnia dla psinek swoich pań i panów kompletnych niedorajdow,ktorzy za cene porzadku w swoim mieszkaniu zabrudzaja miasto,które jest wspolnym naszym dobrem? Kiedy na serio zaczna pracowac sluzby SM podlegle w koncu prezydentowi tego miasra?

 • Link do komentarza Śmiech na sali niedziela, 16 lutego 2020 10:41 napisane przez Śmiech na sali

  Sami Wielcy ekolodzy. A gdzie jesteście jak w Gnieźnie i okolicach wycina się piękne dorodne drzewa? Jak plac przed teatrem zostaje zalany kiepskiej jakości betonem? Gdzie są służby gmin jak trzeba podlewać roślinność latem ? Zwykli ludzie mają ograniczać sie w każdej dziedzinie w imię ekologii, a wielkie korporacje produkują śmieci na całego i składają je w Polsce. Oczywiście płacą kary po 20 latach spraw sądowych jakieś 100 zł.

 • Link do komentarza Marcin niedziela, 16 lutego 2020 08:35 napisane przez Marcin

  I znowu te eko brednie.

 • Link do komentarza Wiele Widzący niedziela, 16 lutego 2020 02:50 napisane przez Wiele Widzący

  Żadna " tajemnicza " tylko prawdziwa , wyrażająca nieodwracalny fakt , który ktoś nareszcie poruszył - beton ,kostka ,beton ,kostka plus spaliny i smog ,brud ,szczyny i rozbite butelki , a prawdziwych drzew w mieście typu dąb , brzoza , lipa , klon , kasztan , akacja itp. już nie ma bo przeszkadzały i zostały wycięte - ulica Warszawska, czy rośnie tam jakieś drzewo ??? A na Rzeźnickiej ? A na Deptaku ? Dąbrówki ? Michała ? Chociszewskiego ? Świętokrzyska ?Mieszka I ? Moniuszki ? Wyszyńskiego ? Itd. , itd. itd. itd. , wymieniać co nie miara , wystarczy się przejść po mieście by zobaczyć !!! No ale sfora biegaczy biegnie za swoimi panami bo to modne i szczytne biegać i wdychać " powiew świeżego powietrza " tego miasta ...

 • Link do komentarza DOŚĆ ŚCIEMNIANIA sobota, 15 lutego 2020 22:41 napisane przez DOŚĆ ŚCIEMNIANIA

  Piękne, zdrowe topole na os. Kazimierza Wielkiego wzdłuż ul. Północnej wycięto w pień. W ostatnim geście, jakby na pożegnanie, jedna z fasad budynku została zarysowana konarami powalonego i konajacego drzewa. Dzień po, nasze dziecko przyniosło zrobione z rolki papieru toaletowego drzewko w szkole pdst. nr 12 ... smutne!

 • Link do komentarza Z A TRUTY sobota, 15 lutego 2020 22:30 napisane przez Z A TRUTY

  Zabrakło informacji ile wody zużywa się na pola golfowe, uprawę awokado oraz to, że w Polskę wywozi się stoliczne gluty. Wybudowana za Tuska w warszawskiej oczyszczalni ścieków, spalarnia nie funkcjonuje. Czy pociagnięto ówczesnych włodarzy do odpowiedzialności? Ryba psuje się od głowy.

 • Link do komentarza Chory na astmę sobota, 15 lutego 2020 19:49 napisane przez Chory na astmę

  Spółdzielnia Mieszkaniowa na swoim terenie obcina korony drzew i krzewów corocznie prawie w 90% a trawniki i tereny zielone, między innymi place zabaw dla dzieci z uporem maniaka zamienia na parkingi. W odległości 200 m od osiedla na ul. Gdańskiej 91 znajduje się parking strzeżony na ok. 500 stanowisk. Koszt parkowania ok. 2,50 zł na dobę! Jest prawie pusty. Obok Winiar przebiega obwodnica wewnętrzna Gniezna, którą przechodzi 80% tranzytu samochodowego, natomiast S5 jest prawie pusta. Całkowicie zgadzam się z powyższą akcją.

 • Link do komentarza kierowca sobota, 15 lutego 2020 18:14 napisane przez kierowca

  W naszym mieście ostatnio to wszystko się betonuje a piękne dające cień drzewa i trawniku usuwa.

 • Link do komentarza mieszkaniec sobota, 15 lutego 2020 18:05 napisane przez mieszkaniec

  Ja mam tylko zapytanie Dlaczego wzdłuż ulicy Wrzesińskiej w tym tygodniu zostało usuniętych kilkanaście zdrowych dużych wieloletnich drzew od skrzyżowania z ulicą Wolności w kierunku Cielimowa. Proszę o zajęcie się tym tematem przez redakcję.

 • Link do komentarza Mieszkaniec sobota, 15 lutego 2020 15:44 napisane przez Mieszkaniec

  Samochody sprawdzone i nie sprowadzane wraki nie emituja spalin. Wezcie sie za uczciwe okresowe kontrole pojazdow.I wprowadzcie zakaz palenia papierosow na ulicy. Palacze sa bezczelni-nie tylko wyrzucaja pety ma chodniki,ale dymia prosto w nos innym przechodniom. To tez powoduje raka!

 • Link do komentarza Obywatel sobota, 15 lutego 2020 13:45 napisane przez Obywatel

  Do tego ekologicznego pana/I co wywiesila kartki w ten sposób sam/A przyczyniają się do szkodz3niu środowiska bo by można drukować jest potrzebne drzewo. Największym trucicielem na świecie są Chiny i Indie, natomiast w Europie są to niemcy. Śmieszny podatek od co2 jaki wymyślił sobie europejski parlament jest niczym innym jak koszenie kasy. Już 50 kraj chce zmieniać sobi2 pogoda i z pustyni zrobić las tropikalny. Geoinzynieria jaka stosują USA i Rosjanie do zmiany pogody jest największym zniszczeniem naszej planety. Jeśli nadal ktoś chce obarczasc masz kraj jako jedyny odpowiedzialny za całą tą sytuacje to niech się zapozna z faktami a potem udziela się publicznie. A co do aut i autobusów to są one celowo manipulowanie nie raz była już afera, że spaliny nie mieszczą się w normie A autobusy po Gnieźnie jeżdżą bez filtra cząstek stałych i nadal kopca

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane