Wydrukuj tę stronę
piątek, 14 lutego 2020 16:00

Walentynki bez alkoholu - policja zarekwirowała towar bez koncesji

 
Walentynki bez alkoholu - policja zarekwirowała towar bez koncesji źródło: KPP Gniezno

Walentynki to wyjątkowy dzień dla zakochanych, ale jak informuje gnieźnieńska policja, część z nich spędzi go w romantycznym miejscu, w którym dzisiaj nie będzie można kupić alkoholu.

Pomysł na walentynki w lokalu gastronomicznym należy do bardzo popularnych rozwiązań. Jeden z gnieźnieńskich restauratorów postanowił jednak "pójść na skróty". Od dłuższego czasu nie posiadając koncesji na sprzedaż alkoholu, cały czas posiadał go w swojej ofercie. W dniu świętego Walentego, kiedy przygotowywał lokal na ten wyjątkowy dzień, gnieźnieńscy funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli w pomieszczeniach na terenie tego obiektu wino, piwo, a także inne mocniejsze alkohole. W sumie było tego kilkadziesiąt litrów napojów procentowych różnych marek.

Śledczy będą teraz ustalać m.in. jak długo handlowano alkoholem w tym lokalu. Sprzedaż alkoholu bez wymaganego zezwolenia to przestępstwo, za które grozi kara grzywny do 72 tysięcy złotych. W razie popełnienia tego czynu można orzec przepadek napojów alkoholowych i zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży lub podawaniu napojów alkoholowych.

źródło: KPP Gniezno

2 komentarzy