piątek, 14 lutego 2020 16:00

Walentynki bez alkoholu - policja zarekwirowała towar bez koncesji

 
Walentynki bez alkoholu - policja zarekwirowała towar bez koncesji źródło: KPP Gniezno

Walentynki to wyjątkowy dzień dla zakochanych, ale jak informuje gnieźnieńska policja, część z nich spędzi go w romantycznym miejscu, w którym dzisiaj nie będzie można kupić alkoholu.

Pomysł na walentynki w lokalu gastronomicznym należy do bardzo popularnych rozwiązań. Jeden z gnieźnieńskich restauratorów postanowił jednak "pójść na skróty". Od dłuższego czasu nie posiadając koncesji na sprzedaż alkoholu, cały czas posiadał go w swojej ofercie. W dniu świętego Walentego, kiedy przygotowywał lokal na ten wyjątkowy dzień, gnieźnieńscy funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli w pomieszczeniach na terenie tego obiektu wino, piwo, a także inne mocniejsze alkohole. W sumie było tego kilkadziesiąt litrów napojów procentowych różnych marek.

Śledczy będą teraz ustalać m.in. jak długo handlowano alkoholem w tym lokalu. Sprzedaż alkoholu bez wymaganego zezwolenia to przestępstwo, za które grozi kara grzywny do 72 tysięcy złotych. W razie popełnienia tego czynu można orzec przepadek napojów alkoholowych i zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży lub podawaniu napojów alkoholowych.

źródło: KPP Gniezno

2 komentarzy

  • Link do komentarza Redatkor sobota, 15 lutego 2020 11:20 napisane przez Redatkor

    a co to za lokal? Deptak czy może tumska?

  • Link do komentarza Tomasz sobota, 15 lutego 2020 07:34 napisane przez Tomasz

    Należy tylko współczuć temu przedsiębiorcy bo żadnego wielkiego przestępstwa nie popełnił.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane