piątek, 14 lutego 2020 11:31

Rozmawiali o roli terapii zajęciowej wobec seniorów

 

W gnieźnieńskim "Medyku" odbyła się trzecia edycja spotkania przedmiotowo-metodycznego, skierowanego do osób zajmujących się terapią zajęciową skierowaną na osoby starsze. 

Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego zaprosiło do udziału przedstawicieli innych tego typu instytucji z całego województwa na panel przedmiotowo-metodyczny "Rola terapii zajęciowej w geriatrii". Jego celem było zaprezentowanie możliwości, jakie dają tego typu spotkania osobom w wieku senioralnym.

- Jest to już trzecie spotkanie skierowane do słuchaczy kierunku terapeuta zajęciowy. Szczególnie zwracamy uwagę na społeczne aspekty starzenia się, na negatywne stereotypy, które czasem są utrwalone w społeczeństwie na temat ludzi starszych, które prowadzą do takich zjawisk, jak gerontofobia, ageizm. Staramy się przekazać pozytywny obraz człowieka w wieku poprodukcyjnym i przy okazji chcemy promować zdrowy styl życia, żeby się dobrze starzeć. Myślą przewodnią jest "dodać więcej życia do lat, a nie tylko lat do życia" - mówiła Halina Ciążyńska z WSCKZiU, która wspólnie z Danutą Węgrzyn wygłosiła wykład na temat tej terapii.

W drugiej części spotkania, po wprowadzeniu do warsztatów przez Gabrielę Giszczyńską-Marciniak, przedstawiono możliwości, jakie daje technika pouringu: - Jest to malowanie obrazów za pomocą wylewania farb, która jest dostępna każdemu i szczególnie jest lubiana przez osoby starsze - dodała Halina Ciążyńska. Warsztaty poprowadzone zostały w formie konkursu, a najlepsze prace zostały następnie wyróżnione. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane