wtorek, 11 lutego 2020 07:17

Poranny pożar baraku

 
Poranny pożar baraku źródło: PSP Gniezno

Cztery zastępy straży pożarnej zostały zadysponowane do pożaru baraku socjalnego, zlokalizowanego na terenie jednej z nieruchomości w Pakszynku w gminie Czerniejewo.

Do zdarzenia doszło 11 lutego, około godziny 4 rano. Wówczas to służby otrzymały zgłoszenie o pożarze baraku, znajdującego się w Pakszynku. Na miejsce zadysponowano OSP Czerniejewo, OSP Marzenin oraz JRG Gniezno.

Po dotarciu pierwszego zastępu okazało się, że ogniem objęty jest mobilny obiekt kubaturowy typu kontener, który wykorzystywany był jako barak pracowniczy (szatnia) na terenie jednej z firm w Pakszynku. W momencie dotarcia strażaków był już całkowicie objęty ogniem i tym samym zagrażał stojącym obok kolejnym kontenerom.

Działania strażaków skupiły się na zapobieżeniu dalszego rozprzestrzeniania pożaru poprzez stłumienie rozwijających się płomieni, a następnie ich ugaszeniu. Jednocześnie prowadzono obronę pozostałych kontenerów poprzez polewanie ich wodą.

W wyniku pożaru nikt nie odniósł obrażeń. Na miejscu obecna była także policja. Działania strażaków trwały przez około godzinę.

źródło: PSP Gniezno i OSP Czerniejewo

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane