piątek, 07 lutego 2020 13:13

Ukradł i od razu poszedł do lombardu

 
Ukradł i od razu poszedł do lombardu archiwum redakcji

Kilka dni temu, ktoś wszedł na teren jednej z firm na Winiarach, skąd ukradł znajdującą się tam piłę do cięcia kostki brukowej. Sprawcę udało się już ustalić, zatrzymać i postawić zarzuty.

Do zdarzenia doszło w nocy z 2 na 3 lutego. Piłą, służącą do cięcia kostki brukowej, a znajdującą się na placu jednej z firm „zaopiekował się” nieznajomy, który oddalił się w nieznanym kierunku. Kradzież zauważono rano, kiedy pracownicy przyszli do firmy, po czym zgłoszono to policji. Właściciel oszacował straty na 4 300 złotych. 

Sprawą zajęli się funkcjonariusze operacyjni, a po 2 dniach od kradzieży 37-letni złodziej był już w rękach policjantów. Skradzione mienie sprzedał w jednym z gnieźnieńskich lombardów - już wróciło do właściciela. Sprawca został przesłuchany i usłyszał zarzut.  Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a za kradzież sprzętu budowlanego grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

źródło: KPP Gniezno

2 komentarzy

  • Link do komentarza Zbinio sobota, 08 lutego 2020 09:38 napisane przez Zbinio

    Nie ucinać rąk, bo przejdzie jako inwalida I grupy na utrzymanie społeczeństwa! A swoją drogą w tych lombardach mogliby żądać dowodów nabycia zastawianych towarów, np. paragonów lub chociażby gwarancji i instrukcji obsługi. Przecież żaden złodziej takich papierów nie ma!

  • Link do komentarza Marco piątek, 07 lutego 2020 18:58 napisane przez Marco

    Obciąć od razu ręce

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane