Wydrukuj tę stronę
środa, 05 lutego 2020 13:15

Migawki z miasta - Wstyd!

 
Migawki z miasta - Wstyd! zdjęcie nadesłane

Temat powraca jak bumerang, bo i wśród mieszkańców naszego miasta wciąż nie brakuje osób, które za nic mają nie tylko przepisy, ale i dbanie o porządek we własnym otoczeniu.

Jeden z gnieźnian przesłał do nas dziś zdjęcie, wykonane na ul. Chłopskiej (osiedle Piekary). Jest to ulica osiedlowa, na której ruch jest raczej znikomy, więc obecność obcych osób lub pojazdów, zatrzymujących się na drodze, powinna zwrócić czyjąś uwagę. Mimo to ktoś, na pewno bardzo pewien siebie, zdecydował się urządzić dzikie wysypisko, wyrzucając przy pustej działce stary materac, opony samochodowe, fotel i różne inne przedmioty.

Jak przekazał nam mieszkaniec, widok ten musiał kogoś bardzo uderzyć w oczy, bowiem ktoś przy leżących odpadach postawił tyczkę z tabliczką, na której namalował słowo "Wstyd!".

Wydaje się, że wstyd byłby tylko wtedy, gdyby udało się namierzyć osobę, która wyrzuciła śmieci i można było opublikować jej wizerunek - tak, żeby wszyscy wiedzieli, kto jest sprawcą. Przepisy prawa jednak na to nie pozwalają i śmiecący, jeśli zostaną ujawnieni, zazwyczaj są karani tylko mandatem i nie muszą się obawiać kompromitacji. A powinni, choć raczej wstydu w sobie nie mają...

Przy okazji przypominamy, że odpady tego rodzaju każdy może pozostawić za darmo w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Chrobrego.

Galeria

21 komentarzy

startpoprz.12nast.koniec