środa, 05 lutego 2020 12:28

Włamania do samochodów na parkingu pod Trasą Zjazdu Gnieźnieńskiego

 
Włamania do samochodów na parkingu pod Trasą Zjazdu Gnieźnieńskiego zdjęcie nadesłane

Kilka dni temu dokonano włamań do pojazdów stojących na niestrzeżonym parkingu pod Trasą Zjazdu Gnieźnieńskiego. We wszystkich dokonano także kradzieży.

O sprawie poinformowała nas jedna z mieszkanek, która poinformowała o włamaniach, jakich dokonano na parkingu zlokalizowanym pod estakadą przy ul. Żuławy. 

- Pod mostem od strony ul. Żuławy ktoś dokonuje włamań do samochodów - przekazała nam gnieźnianka, dodając iż nie wie ile tych zdarzeń mogło mieć miejsce w ostatnim czasie: - Oczywiście żadnego patrolu policji w godzinach wieczornych czy nocnych. A miejsce to oświetlone jest tylko do połowy... nie wiem czy miasto nie ma kasy na żarówki.... to jest po prostu groteska... - informuje.

W tej sprawie zwróciliśmy się do Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, która potwierdziła nam iż funkcjonariusze otrzymali zgłoszenia o włamaniu do trzech samochodów, postawionych na tym parkingu. Dwa wpłynęły w miniony poniedziałek 3 lutego. W późniejszym czasie zgłoszono także kolejne włamanie.

Do jednego z nich, marki Audi, poprzez wybicie bocznej szyby złodziej dostał się do środka i skradł znajdujące się w środku przedmioty. Podobna sytuacja miała miejsce przy innym Audi, stojącym na tym samym parkingu. W trzecim przypadku również właściciel pojazdu stwierdził kradzież. Wszyscy poszkodowani z tego tytułu ponieśli spore straty finansowe. 

Postępowanie w sprawie ww. włamań jest w toku. Do właścicieli pojazdów apeluje się o rozsądek przy pozostawianiu w pojazdach różnych wartościowych rzeczy, które mogą kusić potencjalnego złodzieja i narazić nas na straty.

23 komentarzy

 • Link do komentarza ekolożka środa, 19 lutego 2020 10:31 napisane przez ekolożka

  Nawet biedy Inowrocław ma juz małe autobusiki elektryczne. A Gniezno Pierwsza Stolica Polski ciągle żyje z autobusami zasilanymi silnikami diesla !

 • Link do komentarza Radoslaw piątek, 07 lutego 2020 11:54 napisane przez Radoslaw

  Wystarczy parking czasowy w ciągu dnia, jak wielu proponuje i po problemie. A Budasz niech nie mami ludzi, że robi coś "dla was",bo robi to tylko dla swojej chwały nie dbając o tych, którym ma naprawdę służyć. Pokreślić należy sto razy "SLUZYC".

 • Link do komentarza Mieszkaniec gno piątek, 07 lutego 2020 11:29 napisane przez Mieszkaniec gno

  Bufor? Zejdźcie na ziemie. Parking dla cmentarza jest tak samo wzdłuż trasy zjazdu gnieźnieńskiego. Wg was mieszkańcy maja samochody chować do kieszeni, bo parking jest w bliskim sąsiedztwie z cmentarzem. Jakoś nie ma żadnego oznaczenia, ani informacji o tym ze zabrania się parkować samochód jeśli nie idzie się na cmentarz. Zabawna z Was grupa ludzików :)

 • Link do komentarza Mieszkaniec gno piątek, 07 lutego 2020 08:32 napisane przez Mieszkaniec gno

  Bufor? Zejdźcie na ziemie. Parking dla cmentarza jest tak samo wzdłuż trasy zjazdu gnieźnieńskiego. Wg was mieszkańcy maja samochody chować do kieszeni, bo parking jest w bliskim sąsiedztwie z cmentarzem. Jakoś nie ma żadnego oznaczenia, ani informacji o tym ze zabrania się parkować samochód jeśli nie idzie się na cmentarz. Zabawna z Was grupa ludzików :)

 • Link do komentarza Kibic piątek, 07 lutego 2020 00:13 napisane przez Kibic

  A na pogrzeby ile aut tam przyjeżdża? Zresztą i tak parkują przy znaku zakazu parkowania, przy ogrodzeniu cmentarza. Czyli jak nie ma pogrzebu i miejsca są puste to powinno tak być że parking za ileś tysięcy ma być pusty? No nie rozumiem znaczenia tego parkingu.Chyba jest dla aut, czy to na pogrzeb, czy okolicznych mieszkańców, czy nawet tych "na zbiórki "

 • Link do komentarza marek czwartek, 06 lutego 2020 18:45 napisane przez marek

  @BUFOR: fajne usprawiedliwienie - jak jest parking buforowy to można włamać się do samochodu.

 • Link do komentarza urzednik po godzinach czwartek, 06 lutego 2020 18:15 napisane przez urzednik po godzinach

  Miasto planuje budowę kolejnego parkingu od strony ul. Żabiej, także takich sytuacji będzie pewnie przybywać ;)

 • Link do komentarza Prosport czwartek, 06 lutego 2020 18:04 napisane przez Prosport

  Jarek, dlaczego jest tak niewielu Panu podobnych? Dlaczego tak mało zdroworozsądkowych? Gnieźnieńskie powietrze nam szkodzi? Pozdrawiam plujki.

 • Link do komentarza mieszkaniec czwartek, 06 lutego 2020 09:36 napisane przez mieszkaniec

  Do Bufor - a ja myślałem, że parkingi przy cmentarzach mają służyć za dnia ludziom, którzy odwiedzają bliskich zmarłych lub tym, którzy przyjeżdżają na pogrzeby. Oj, ja naiwny, nie pomyślałem, że prezydent tego miasta kolejny raz mnie wykiwał. Bo niby budując parkingi wywieszał bilbordy, źe " Budujemy to dla was", ale jak widać miejsca są zajmowane przez mieszkańców całej okolicy, sprzedawców samochodów (info o sprzedaży umieszczane na autach), mobilne reklamy i tych kierowców, którzy spoza Gniezna dojeżdżają samochodami na tzw. zbiórkę, by potem jednym z nich dojeżdżać wspólnie do pracy we Wrześni albo w Poznaniu. Czyli, że te parkingi przy cmentarzach nie są dla tych, którym powinny służyć,o czym zapewniał Budasz. A sprawę można załatwić w dziecinnie prosty sposób, ale to, jak widać przekracza możliwości myślenia ratuszowych urzędników.

 • Link do komentarza Jam_Jest czwartek, 06 lutego 2020 09:23 napisane przez Jam_Jest

  Policja woli zwrócić się do obywateli o pomoc w ujęciu sprawcy przestępstwa, niż sama w stosownych chwilach dokonywać patroli, bo jak wiadomo, to chyba do tego m/i są powołani. Natomiast sprawa częściowo oświetlonego parkingu, absolutnie nie ma nic wspólnego z bezpiecznym parkowanie, zwarzywszy, iż parking nie jest ujęty jako parking strzeżony.

 • Link do komentarza kierowca czwartek, 06 lutego 2020 09:23 napisane przez kierowca

  Ostatnio byłem na parkingu przy Mc Donalds pod wiaduktem. Jednym słowem syf, śmieci na całym parkingu. Co za ludzie tam się stołują ? WSTYD

 • Link do komentarza Jasiu środa, 05 lutego 2020 20:10 napisane przez Jasiu

  Taka moja mała uwaga potencjalny sprawca kradzieży dokonuje przed kradzieżą oceny ryzyka to logiczne że robi to wtedy kiedy niema patroli czy ludzi spacerujacych i wtedy działa to aby się to nie zdarzyło to mundurki stacjonowac by musieli 24h

 • Link do komentarza Leon32 środa, 05 lutego 2020 18:25 napisane przez Leon32

  Policja woli jezdzic na kolejowa spac sobie bo ciezko zmeczeni sa po pracy godzinka snu starcza im a jak jakies wezwanie to momentalnie az asfalt by wyrwali tak sie spieszyli.

 • Link do komentarza Lajk środa, 05 lutego 2020 17:23 napisane przez Lajk

  Dość często na parkingu przy ul.zulawy widuje panów policjantów tyle że stoją w nie wyznaczony do tego miejscu i chyba pauzę kręcą ;)

  Dziś godzina 16 chwilę po na pół leżąco pozdrawiam :(

 • Link do komentarza Obywatel środa, 05 lutego 2020 16:53 napisane przez Obywatel

  Straż miejska w naszym mieście ma gdzieś obywateli, oni tylko pilnują centrum i łapią za złe parkowanie. A nie widzą jak bezdomny śpi na przystanku w chłodne dni w końcu są służbą, która powinna pomagać ludzką i nie patrzeć na to czy jest bezdomny czy bogaty bo każdy z nas może tam wylądować bo nie jest powiedziane, że los ułożył na kolorowe i bezpieczne życie w zaciszu domowym. A co do policji to częstsze kontrole na przejazdach kolejowych bo notorycznie na walkach kierowcy łamią przepisy.

 • Link do komentarza Jarek środa, 05 lutego 2020 15:51 napisane przez Jarek

  Nie da się wszystkiego monitorować, tak jak nie da się postawić wszędzie policjanta czy strażnika . Może prościej będzie nie kusić złodzieja i nie zostawiać w samochodzie na widoku czegoś co może być dla niego interesujące.
  Swoja drogą widać, że tzw patologii (bo tak nazywam tych którzy żyją na koszt państwa, z naszych podatków) już 500+ nie wystarcza. Swoją drogą, wobec śmiecia, który wyciąga łapę po nie swoje, powinna być kara - urąbania mu tej łapy . Tu muzułmanie są bezwzględni - ale niezwykle skuteczni.

 • Link do komentarza Mieszkaniec środa, 05 lutego 2020 15:41 napisane przez Mieszkaniec

  Kawałek dalej jest super miejsce na zarobienie pieniążków na kameri i żarówki. Pod cmentarzem jest zakaz parkowania a auta są tam ciagle poparkowane utrudniając ruch u stwarzając zagrożenie. Jeszcze nigdy nie widziałem auta z blokadą na kole!!

 • Link do komentarza Koperfild środa, 05 lutego 2020 15:09 napisane przez Koperfild

  Tam się i odbywają regularne imprezy alkoholowe i nie tylko... i to przez całą dobę. A policja tylko tam przyjedzie aby odpocząć. Straży Miejskiej to nie widzialem z rok. Ale kogo to obchodzi , napewno nie tych z urzędów.

 • Link do komentarza BUFOR środa, 05 lutego 2020 14:47 napisane przez BUFOR

  To jest tylko parking BUFOROWY !! Parking do postoju samochodów osobowych w ciągu dnia a nie w nocy. I tylko dla kierowców, którzy przyjeżdżają z okolic Gniezna, a pracują w ścisłym centrum lub chcą zrobić zakupy w ścisłym centrum miasta. W nocy na tym parkingu powinno być pusto . bo to nie jest parking dla najbliżej mieszkających gnieźnian. . To samo dotyczy parkingu przy cmentarzu św Krzyża i parkingu przy cmentarzu św. Piotra i Pawła. Dobrze główkuje ?

 • Link do komentarza szofer środa, 05 lutego 2020 14:24 napisane przez szofer

  To miał być parking dla tych, co odwiedzają cmentarz albo przyjeżdżają na pogrzeby. I tak powinno być w godzinach od 8:00 do 18:00.I koniecznie czasowy,np. rotacja po 2 godzinach. A w nocy niech sobie mieszkający tam wyznaczą swoje miejsca i opłacają stróża. Bezczelnie jest, że nie dość, że zajmują parking całą dobę, a ludzie na pogrzeb nie mają gdzie auta postawić, to jeszcze upominają się o policję lub SM do pilnowania. Z tymi parkingami to tylko prezydent wprowadził zamęt i nie da sobie wytłumaczyć, że powinna być inna organizacja tych miejsc.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane