piątek, 31 stycznia 2020 08:05

Kwalifikacja wojskowa w powiecie gnieźnieńskim

 
Kwalifikacja wojskowa w powiecie gnieźnieńskim archiwum redakcji

Ogłoszone zostało obwieszczenie Wojewody Wielkopolskiego w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej na terenie województwa wielkopolskiego - w tym także powiatu gnieźnieńskiego.

Kwalifikacja wojskowa obejmuje nie tylko tegorocznych 19-latków, ale także mężczyzn urodzonych w latach 1996-2000, nieposiadających określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Ponadto do stawienia się wzywa osoby urodzone w latach 1999-2000, które zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby ze względu na stan zdrowia, jeśli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej lub złożyły wniosek o zmianę kategorii zdolności do czynnej służby przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej. 

Ponadto do stawienia się do kwalifikacji wojskowej wzywa się kobiety urodzone w latach 1996–2001, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2019/2020 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych albo będące studentkami lub absolwentkami tych szkół lub kierunków.

Do stawienia się do kwalifikacji wojskowej wzywa się również osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

Kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu gnieźnieńskiego, tj. w mieście Gniezno oraz w gminach: Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Gniezno, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo potrwa od 25 lutego do 3 kwietnia 2020 r. Osoby nią objęte winny się stawić się w Gnieźnie przy ul. Wrzesińskiej 43-55 (budynek nr 4) w godz. 7.30 - 16.30. Do osób objętych kwalifikacją skierowane zostaną pisma informujące o wezwaniu i jego terminie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane