środa, 29 stycznia 2020 13:42

Prywatna ul. Okulickiego?

 
Prywatna ul. Okulickiego? fot. Rafał Wichniewicz

Jeden z mieszkańców zwrócił się do nas z pytaniem w sprawie baneru, który pojawił się przy ul. Okulickiego, a który informuje o tym iż fragment tej drogi jest prywatny.

Informacja zamieszczona została przy skrzyżowaniu ul. Okulickiego (dawniej ul. Pstrowskiego) z drogą w kierunku działającej w tym miejscu hurtowni oraz prywatnej uczelni. Przez lata stanowiła ona dojazd do działającej w tym miejscu garbarni i wykonana była w jednym standardzie, dlatego też wielu mieszkańców miało przeświadczenie iż ulica ta jest w całości podległa jednemu zarządcy - Miastu. Sam baner pojawił się kilka dni temu i wzbudził zainteresowanie jednego z mieszkańców, który się z nami skontaktował.

- Zaciekawiła mnie pewna sprawa, na ulicy Okulickiego pojawiła się plansza z niepokojącą informacją. Wynika z niej że fragment ulicy Okulickiego został sprzedany z działką pod budowę bloku i teraz ten fragment jest prywatny, a ulicą tą od zawsze odkąd pamiętam dojeżdżają samochody do Lech Pol - przekazał nam pan Hubert, który zdecydował się poszukać odpowiedzi. Inny gnieźnianin również wysłał nam zdjęcie samego baneru, pytając o jego znaczenie.

W sprawie skontaktowaliśmy się z Urzędem Miejskim, który poinformował nas, że droga tylko w części należy do jego zarządu. Mowa o odcinku od ul. Wrzesińskiej do nowo wybudowanego bloku. Fragment w kierunku hurtowni od dawna jest własnością Skarbu Państwa, znajdującym się w użytkowaniu wieczystym różnych firm i podmiotów, zlokalizowanych na tym terenie. Stanowiła ona bezpośrednią drogę dojazdową do dawnej garbarni, a obecnie, zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru, stanowi drogę wewnętrzną. - Utrzymanie i ewentualna przebudowa tej drogi leżą po stronie użytkowników wieczystych - współudziałowców. Chcę też nadmienić, iż zgodnie z Uchwałą z 22 czerwca 2016 r., miasto Gniezno jest w trakcie sporządzania zmiany obowiązującego planu, opracowywanego na wniosek jednego z właścicieli. Zgodnie z nowym projektem, nie jest jednak planowana zmiana statusu tej drogi - pozostanie ona drogą wewnętrzną - przekazała nam Joanna Ligierska-Sadło, rzeczniczka prasowa Magistratu. 

Sama ul. Okulickiego, zgodnie z obowiązującym obecnie planem, docelowo ma prowadzić w kierunku dawnych terenów cukrowni, na których przewiduje się dokonanie zmiany ich przeznaczenia.

3 komentarzy

 • Link do komentarza Bobi środa, 29 stycznia 2020 22:57 napisane przez Bobi

  Jak stałeś na zakazie to dostałeś mandat. Chyba to normalne Sze ?

 • Link do komentarza Sze środa, 29 stycznia 2020 18:59 napisane przez Sze

  A ja słyszałem od mieszkańca tej okolicy, że to ich droga.
  Stałem z dostawą, zadzwonił na policję, ze stoję na zakazie postoju. Dostałem mandat, a ta menda poszła do sklepu i woła o moje produkty.

  Niech teraz cwaniak płaci za użytkowanie "swojej" drogi.

 • Link do komentarza Gdzie to logika środa, 29 stycznia 2020 18:13 napisane przez Gdzie to logika

  Dobre. Wąska uliczka, która i tak jest zastawiona samochodami na zakazie zatrzymtwania się ma być drogą dojazdową do dawnych terenów cukrowni gdzie ma powstać osiedle wielu budynków wielorodzinnych. Poza tym za daną drogę zapłacili mieszkańcy jednej wspólnoty mieszkaniowej bo miasto miało to przez lata gdzieś.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane