Wydrukuj tę stronę
wtorek, 28 stycznia 2020 15:53

Tranzyt ma zacząć omijać ul. Poznańską

 
Tranzyt ma zacząć omijać ul. Poznańską archiwum redakcji

Najpóźniej wczesną wiosną zmienione ma zostać oznakowanie, kierujące ruch samochodowy przez Gniezno. Tranzyt na trasie Toruń - Poznań ma się odbywać objazdem przez S5.

Od momentu otwarcia ruchu na kolejnym odcinku drogi ekspresowej S5 między węzłem Gniezno Południe a Mielnem, organizacja ruchu w zakresie tranzytu pozostała niezmieniona. Pojazdy ciężarowe, jadące z Poznania w kierunku Torunia i dalej do Olsztyna (lub w drugą stronę), nadal korzystały z przejazdu ul. Poznańską i Trasą Zjazdu Gnieźnieńskiego. 

W ostatnich miesiącach w tej sprawie do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad trafiło szereg pism od samorządowców w sprawie zmiany oznakowania na S5 i skierowania tranzytu na objazd. Dotychczasowe oznakowanie pozwala na przejazd samochodów ciężarowych przez Gniezno, co było uciążliwe dla mieszkańców (szczególnie osiedla Skiereszewo).

W odpowiedzi na liczne apele GDDKiA poinformowała, że oznakowanie na S5 zostanie zmienione do końca pierwszego kwartału 2020 roku. Zgodnie z nim tranzyt w rejonie Gniezna ma przebiegać od węzła S5 Gniezno Północ, przez Goślinowo, Trasę Zjazdu Gnieźnieńskiego do węzła DK 15 w rejonie osiedla Róża i dalej w kierunku Jankowa Dolnego. 

16 komentarzy