czwartek, 23 stycznia 2020 14:42

Podtrucie tlenkiem węgla na os. Tysiąclecia

 
Podtrucie tlenkiem węgla na os. Tysiąclecia zdjęcie nadesłane

W czwartkowe, wczesne popołudnie służby otrzymały powiadomienie o możliwym wystąpieniu ulatniania się tlenku węgla w jednym z mieszkań domu wielorodzinnego.

Do zdarzenia doszło 23 stycznia przed godziną 14. Wówczas to do jednego z mieszkań bloku przy ul. Roosevelta wezwano służby, gdyż jeden z lokatorów wykazywał osłabienie. Na miejsce przybył zespół ratownictwa medycznego, który zajął się poszkodowanym, a strażacy przeprowadzili badanie miernikiem, które wykazało stężenie tlenku węgla w mieszkaniu - jego źródłem mógł być kocioł gazowy, który został już wyłączony.

Mieszkanie zostało natychmiast przewietrzone i ponownie sprawdzone - wówczas nie wykazało już czadu w lokalu. Po ponownym uruchomieniu kotła gazowego i zmierzeniu stężenia stwierdzono wzrastający odczyn obecności tlenku węgla, dlatego zakazano jego dalszego użytkowania do czasu naprawy lub wymiany. 

Przypomnijmy iż tlenek węgla jest bezwonny, przez co bardzo trudno jest zauważyć jego obecność w mieszkaniu. Należy dokonywać okresowych kontroli pieców oraz dbać o dobrą wentylację pomieszczeń - zwłaszcza tych, w których jest on zlokalizowany. 

1 komentarz

  • Link do komentarza CZUJNIKI.CO poniedziałek, 27 stycznia 2020 13:17 napisane przez CZUJNIKI.CO

    Jedynym skutecznym sposobem ochrony przed ryzykiem zatrucia tlenkiem węgla, jest zastosowanie CERTYFIKOWANEGO Czujnika Czadu!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane