Wydrukuj tę stronę
piątek, 03 stycznia 2020 13:57

Gnieźnieński Klub Seniora rozpoczyna działalność

 
Gnieźnieński Klub Seniora rozpoczyna działalność fot. Rafał Wichniewicz

70 starszych mieszkańców Gniezna będzie mogło uczestniczyć w pierwszym roku funkcjonowania instytucji, nakierowanej do seniorów. Placówka przeszła generalny remont.

W ostatnich tygodniach trwały już tylko prace wykończeniowe i wyposażeniowe w budynku dawnego MOPS przy ul. Sportowej. Po przeniesieniu tejże instytucji do innego miejsca, zwolnił się cały obiekt, który postanowiono wykorzystać na nowe cele. Takie się nadarzyły w momencie uzyskania dofinansowania na utworzenie klubu seniora - całkowita wartość projektu wynosi 1,5 mln złotych, z czego 1,436 mln pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego. 

- W trakcie rekrutacji przystąpiło do niej 116 osób, spośród których wyłoniliśmy 70-osobową pierwszą grupę uczestników klubu. Zajęcia odbywać się będą w budynku przy ul. Sportowej, który został zrewitalizowany na potrzeby seniorów i tu będzie ich "królestwo". Zajęcia będą różnego typu - kulinarne, sportowo-rekreacyjne, kulturalne w postaci muzycznych, plastycznych, ale przede wszystkim celem głównym jest to, aby te osoby aktywizować - przyznał wiceprezydent Michał Powałowski.

Gnieźnieński Klub Seniora będzie czynny przez pięć dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 do 18.00. Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach – 10.00-14.00 oraz 14.00 – 18.00. 

Zajęcia dla seniorów z obecnego "rocznika" trwać będą przez 11 miesięcy. Potem ogłoszony zostanie kolejny nabór na następny rok, a kolejny także w następnym. W sumie realizacja projektu zakłada aktywizację 210 osób, co przekłada się na trzy lata jego trwania. W dalszej przyszłości także ma być on kontynuowany.

Galeria

5 komentarzy