piątek, 03 stycznia 2020 13:57

Gnieźnieński Klub Seniora rozpoczyna działalność

 
Gnieźnieński Klub Seniora rozpoczyna działalność fot. Rafał Wichniewicz

70 starszych mieszkańców Gniezna będzie mogło uczestniczyć w pierwszym roku funkcjonowania instytucji, nakierowanej do seniorów. Placówka przeszła generalny remont.

W ostatnich tygodniach trwały już tylko prace wykończeniowe i wyposażeniowe w budynku dawnego MOPS przy ul. Sportowej. Po przeniesieniu tejże instytucji do innego miejsca, zwolnił się cały obiekt, który postanowiono wykorzystać na nowe cele. Takie się nadarzyły w momencie uzyskania dofinansowania na utworzenie klubu seniora - całkowita wartość projektu wynosi 1,5 mln złotych, z czego 1,436 mln pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego. 

- W trakcie rekrutacji przystąpiło do niej 116 osób, spośród których wyłoniliśmy 70-osobową pierwszą grupę uczestników klubu. Zajęcia odbywać się będą w budynku przy ul. Sportowej, który został zrewitalizowany na potrzeby seniorów i tu będzie ich "królestwo". Zajęcia będą różnego typu - kulinarne, sportowo-rekreacyjne, kulturalne w postaci muzycznych, plastycznych, ale przede wszystkim celem głównym jest to, aby te osoby aktywizować - przyznał wiceprezydent Michał Powałowski.

Gnieźnieński Klub Seniora będzie czynny przez pięć dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 do 18.00. Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach – 10.00-14.00 oraz 14.00 – 18.00. 

Zajęcia dla seniorów z obecnego "rocznika" trwać będą przez 11 miesięcy. Potem ogłoszony zostanie kolejny nabór na następny rok, a kolejny także w następnym. W sumie realizacja projektu zakłada aktywizację 210 osób, co przekłada się na trzy lata jego trwania. W dalszej przyszłości także ma być on kontynuowany.

5 komentarzy

 • Link do komentarza czytelnik wtorek, 07 stycznia 2020 08:48 napisane przez czytelnik

  Do szczegolarz: jak by mi rząd dał 99% na budowę domu, to też bym odpicowal go jeszcze lepiej, niż to przez Pana opisane. Nie wiem, jak ten budynek wygląda z tyłu, ale zasługa prezydenta jest żadna, skoro blisko półtora miliona Miasto dostało w prezencie!

 • Link do komentarza szczególarz niedziela, 05 stycznia 2020 12:35 napisane przez szczególarz

  Od frontu budynek dla seniorów wygląda okazale. Dosłownie jak nowy. Więc pan Prezydent Budasz chwali się nim na prawo i na lewo. Nawet w telewizji. odmalowane ściany podjazd dla inwalidów nowe pomarańczowe barierki !. Ale czy to uczciwe panie prezydencie by pokazywać swoją " robotę " tylko z jednej strony? Panie redaktorze tego szacownego portalu, proszę zrobić jeszcze zdjęcie tego budynku od jego północnej strony. Od Strony drogi na plażę przy jeziorze Winiary. Zobaczy pan tam obdrapane mury . Nieocieplone ściany. Gruz i śmieci pod samymi oknami domu seniora . Taki oto jest nasz Pan gospodarz miasta Gniezna.. " Z przodu liceum a z tyłu.. muzeum" i rzeczywisty obraz porządków, które są robione w naszym mieście. To samo jest z podwórkami kamienic jakie są własnością do miasta Gniezna . Od frontu wszystko odpicowane a od podwórza wszystko odpadające, zmurszałe i śmierdzące.

 • Link do komentarza senior piątek, 03 stycznia 2020 21:55 napisane przez senior

  Gratuluje gnieźnieńskim seniorom, choć nie potrafię zrozumieć, jak samemu nie można zorganizować sobie czasu na emeryturze. Od lat jestem w wieku 65 +, i nie zdarzył mi się ani jeden dzień, w którym nie miałbym zajęcia. Jest tyle książek jeszcze do przeczytania, tyle miejsc choćby tylko w naszym mieście do spacerowania, jest tylu ciekawych ludzi, z którymi się spotykam, są krzyżówki, do rozwiązywania, ciekawe audycje radiowe, nawet coś tam interesującego w telewizji można poszukać. Przykre, ze są ludzie, którym trzeba organizować czas. No i co to jest 70 miejsc na kilkanaście tysięcy gnieźnieńskich emerytów?

 • Link do komentarza Micio piątek, 03 stycznia 2020 15:42 napisane przez Micio

  Szkoda że nie ma zdjęcia z tyłu budynku gdzie farba się sypie. Ochy, achy a budynek niedokończony, chyba że to seniorzy mają zrobić w czynię spolecznym

 • Link do komentarza XYZ piątek, 03 stycznia 2020 14:57 napisane przez XYZ

  A gdzie się zapodział ekspres do kawy?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane