czwartek, 02 stycznia 2020 17:02

Nowy dyrektor dla nowej jednostki Starostwa

  mnopr
Nowy dyrektor dla nowej jednostki Starostwa archiwum redakcji

Od 1 stycznia w pełni rozpoczyna funkcjonowanie Centrum Usług Wspólnych. Nowa jednostka Starostwa Powiatowego ma za zadanie optymalizować wydatki innych instytucji poprzez ich skupienie w jednym miejscu.

Dr inż. Renata Rasińska od dnia 1 stycznia 2020 roku została dyrektorem Centrum Usług Wspólnych. CUW jest nową jednostką budżetową Powiatu Gnieźnieńskiego, której głównym zadaniem ma być optymalizacja wydatków przeznaczonych na obsługę jednostek edukacyjnych w pionie administracyjnym. Oznacza to m.in. redukcję części etatów wykonujących zadania, które zostaną przeniesione do CUW i będą wykonywane przez mniejszą liczbę osób. Podobne rozwiązania już wdrożyły lub wdrażają niektóre samorządy.

CUW został powołany uchwałą Rady Powiatu Gnieźnieńskiego przyjętej w dniu 28 listopada 2019 roku. Powołanie CUW zostało również zapisane w Programie Postępowania Ostrożnościowego przyjętego w dniu 20 grudnia ub. r. przez Radę Powiatu Gnieźnieńskiego.

Dr inż. Renata Rasińska, która została wyłoniona w konkursie (złożono tylko jedną kandydaturę), posiada ponad 30-letnie doświadczenie zawodowe w szkolnictwie, zarówno średnim jak i wyższym, w tym ponad 16 lat piastowała stanowiska związane z zarządzaniem uczelniami wyższymi, m.in. jako prorektor ds. studiów niestacjonarnych w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu, kierownik Działu Nauczania i Studiów Podyplomowych w Wyższej Szkole Zawodowej „Kadry dla Europy” oraz jako kierownik Działu Nauczania i Planowania w Wyższej Szkole Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu. Ostatnie dwa lata to praca w jednostce samorządu terytorialnego przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, w Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu.

16 komentarzy

 • Link do komentarza kuba wtorek, 07 stycznia 2020 20:07 napisane przez kuba

  do logika
  tych nierobów w pup ? jest ich tam na pęczki do przelewania z pustego w próżne. nareszcie skończy się choć w jednym miejscu marnotrawstwo

 • Link do komentarza Koryfeusz poniedziałek, 06 stycznia 2020 20:34 napisane przez Koryfeusz

  Artur Tiger, niestety Starosty nie wybierają mieszkańcy. Musiałbyś dostać się do Rady Powiatu i mieć za sobą większość, żeby tam wybrali na Starostę. Najlepiej to zbudować jakieś nowe ugrupowanie polityczne i za jego pomocą zdobyć władzę w wyborach.

 • Link do komentarza powiatowy niedziela, 05 stycznia 2020 14:03 napisane przez powiatowy

  Marek, jak Ty niczego nie rozumiesz! A tak przy okazji pytanie, czy wśród gnieznian nie było odpowiednio przygotowanej, wykształconej i odpowiedzialnej kandydatki na to stanowisko? To już aż tak źle jest z z kadrami w naszym mieście?

 • Link do komentarza Marek niedziela, 05 stycznia 2020 07:30 napisane przez Marek

  Teraz prosimy o informację ile obecnie, rocznie kosztowała obsługa administracyjna szkół powiatu gnieźnieńskiego. A za rok zobaczymy jak to wygląda w nowej strukturze urzędu powiatowego gdy będzie to robił CUW pod kierownictwem pani inżynier Renaty Rasińskiej? Mam nadzieję ,, że nie dojdzie do paraliżu ekonomicznego jednostek szkolnych. Oraz mam nadzieję, że oszczędności kasy powiatu gnieźnieńskiego będą z tego tytułu znaczące !

 • Link do komentarza Kiniu sobota, 04 stycznia 2020 09:45 napisane przez Kiniu

  Starostwo w kryzysie a tu proszę ...nowy etacik po koleżeńsku !!!

 • Link do komentarza Logika piątek, 03 stycznia 2020 18:40 napisane przez Logika

  Oszczędności. Zwalnianie pracowników w PUP z wynagrodzeniem 2500 i zatrudnianie dyrektorów za 10000.

 • Link do komentarza Artur Tiger Wiernowolski piątek, 03 stycznia 2020 15:59 napisane przez Artur Tiger Wiernowolski

  Chyba wystartuje na Starostę w kolejnych wyborach.

 • Link do komentarza nopisdu piątek, 03 stycznia 2020 13:40 napisane przez nopisdu

  Ale entuzjazm bije od tej pani wprost porażający.

 • Link do komentarza Teodozja piątek, 03 stycznia 2020 11:27 napisane przez Teodozja

  Żeby nie było, że nowa Pani dyrektor za chwilę osiągnie wiek emerytalny i trzeba będzie wyłonić nowego dyrektora. Jeśli miała pracę dobrą w Poznaniu, to po co Panią ściągać do Gniezna przed emeryturą...

 • Link do komentarza Gabriel czwartek, 02 stycznia 2020 23:47 napisane przez Gabriel

  Da kobietka radę. Czy to ona pracowała z tym "słynnym" rektorem z WSHiG w Poznaniu?
  Bogate doświadczenie zawodowe - widać podobieństwo do pewnej Pani ze Starostwa.

 • Link do komentarza Michał czwartek, 02 stycznia 2020 21:54 napisane przez Michał

  Zatrudniamy Panią dr inz. do redukcji etatów. Bareja jak by żył mogłyby się uczyć pisać scenariusze od naszego Starosty.

 • Link do komentarza urzędas czwartek, 02 stycznia 2020 21:21 napisane przez urzędas

  Pamiętam, że kiedyś stworzono jednostkę dla potrzeb zarządzania administracyjnego gnieźnieński Ch szkół. I dziś już śladu po tym nie ma, bo chyba się ten projekt nie sprawdził. Dlaczego zatem jest powrót do starych zcentralizowanych metod? Trudno to wszystko ogarnąć.

 • Link do komentarza Karol czwartek, 02 stycznia 2020 19:30 napisane przez Karol

  A co z dyrektorem edstede. Nikt nie chciał się zgodzić? Nie pomogło straszenie pracowników. No to pozostaje już tylko eksport jakiegoś naiwnego

 • Link do komentarza rezigiusz czwartek, 02 stycznia 2020 18:46 napisane przez rezigiusz

  No i gucio karawana jedzie dalej :-)

 • Link do komentarza zalamany czwartek, 02 stycznia 2020 18:33 napisane przez zalamany

  To ta Pani , która miała być dyrektorem w innej jednostce ale zadania ją przeraziły?Kolejny przykład jak nie robi się zmiany. Bez konsultacji, rozmów, przewidywania przyszłości...Kto tam bedzie pracował? Młodzieżówka PO na stażach? "Gratuluję" radnym z koalicji za kolejny przykład ignorowania i lekceważenia ludzi. Szkoda, że opozycja taka marna bo ta władza sama nastawia się na pośmiewisko i punktowanie nieudacznictwa...

 • Link do komentarza nauczyciel czwartek, 02 stycznia 2020 18:01 napisane przez nauczyciel

  Program oszczędnościowy :) po co w takim razie konkurs na stanowisko dyrektora oświaty?????????? DLA swoich!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane