poniedziałek, 30 grudnia 2019 15:16

Budżet Gminy Gniezno na 2020 rok przyjęty

 
Budżet Gminy Gniezno na 2020 rok przyjęty archiwum redakcji

W przedostatnim dniu 2019 roku radni Gminy Gniezno przyjęli projekt uchwały budżetowej na kolejny rok. Wydatki inwestycyjne są zaplanowane na kwotę prawie 14,5 mln złotych.

Ostatnie dni dwunastego miesiąca roku w samorządzie zawsze są najbardziej pracowite - trwa rozliczanie ostatnich zadań, które powinny być zrealizowane w danym roku budżetowym, ale także omawiane są projekty uchwał finansowych na kolejny rok. W poniedziałkowe, wczesne popołudnie radni Gminy Gniezno zebrali się w celu przegłosowania budżetu na 2020 rok. Jego założenia przybliżyła skarbnik Lidia Lebizon.

- Dochody kształtować będą się na poziomie 61 304 812 złotych, a wydatki na poziomie 67 135 812 złotych. Deficyt wyniesie 5 mln 831 tys. złotych. Fudusz Sołecki wyniesie 788 867 złotych, a wydatki inwestycyjne będą w kwocie 14 424 023 złotych - mówiła Lidia Lebizon.

Wśród inwestycji, które są zaplanowane na kolejny rok, znajduje się 4,5 mln złotych na realizację dróg m.in. w Krzyszczewie (I etap), Dębówcu, Winiary Wieś, Mnichowo - Braciszewo, chodnik w Wełnicy (I etap), a także przy możliwości dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych drogi w Wierzbiczanach, Lubochni czy w Oborze. Ponadto zaplanowano wydatki inwestycyjne na budynek główny zespołu szkolno-przedszkolnego w Zdziechowie, budowy garaży dla OSP w Strzyżewie Smykowym, budowy przedszkola w Jankowie Dolnym oraz utworzenie żłobka w Zdziechowie, o którym to otrzymanym dofinansowaniu informowaliśmy kilka tygodni temu. Ponadto planuje się kontynuację budowy sieci wodociągowej, oświetlenia i realizacji różnych mniejszych zadań, także z funduszu sołeckiego. 

W trakcie procedowania budżetu część radnych złożyła także wniosek z autopoprawką, która w głosowaniu uzyskała akceptację. Również dodatkowe poprawki wprowadzone przez wójt Marię Suplicką zostały uchwalone. Ostatecznie budżet Gminy Gniezno na 2020 rok został przyjęty głosami większości.

 

3 komentarzy

  • Link do komentarza Mieszkaniec gminy wtorek, 31 grudnia 2019 12:29 napisane przez Mieszkaniec gminy

    A gdzie zaplanowano kanalizację gminy ??? Główny punkt wyborczy radnych jak i wójt.

  • Link do komentarza Xyz poniedziałek, 30 grudnia 2019 22:05 napisane przez Xyz

    Gdzie ta prosta znów deficyt i kolejne kredyty? ?

  • Link do komentarza Kierowca poniedziałek, 30 grudnia 2019 21:04 napisane przez Kierowca

    A gdzie remont nawierzchni drogi od końca granicy miasta od ulicy Wierzbiczany do drugiego przejazdu kolejowego? Droga jest w stanie opłakanym. Nie dosyć, że wąska, to dziurawa, pobocza nie ma a w dodatku obrzeża asfaltu tak poszatkowane, że mozna zawieszenie zgubić, gdyz miejsca malo na miniecie się osobowkami. O wiekszych gabarytach nie wspomnę. Żadnych słupków, a lampy postaeione co x-set metrow - chyba z ubostwa, bo napewno nie z bezlieczenstwa. Bo musialyby stać co 50 m by faktycznie oswietlaly drogę. Dodatkowo brak planu i zagwarantowania bezpiecznego skrętu na pierwszym przejeździe do Szczytnik Duchownych. Auta mijaja sie tan na odległość wlosa na lusterkach i nie raz bylem tego swiadkiem. Kolejne to przedłużenia autobusu za drugi przejazd kolejowy w stronę Wierzbiczan od obecnej końcówki autobusowej w dzielnicy Arkuszewo - chociazby w sezonie letnim. Poza tym kto dba o nawierzchnie i stan dróg oraz stan poboczy oraz drzewostanu, który od granic miasta aż do drugiego przejazdu kolejowego zasłania widzenie drogi, gdyż wchodzi w pas jezdni. Jedynie podziękować można osobie, która wycieła gałęzie od swojej strony blisko drugiego przejazdu, bo musiał się wyraźnie wkurwić na Gmine, że nic z tym nie robi. Sam jezdze tam kilka razy w tyg. i gdyby nie on, to podczas przekierowania ruchu gdy był remont ulicy 3 Mosty, mogloby tam dojść do kilku potrąceń czy wypadków. A ciężko tam o widoczność i mijanie się nawet osobówkami.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane