sobota, 28 grudnia 2019 16:29

Marian Fluder z tytułem Honorowego Obywatela Miasta Gniezna!

 
Marian Fluder z tytułem Honorowego Obywatela Miasta Gniezna! fot. Rafał Wichniewicz

W trakcie uroczystej sesji, odbywającej się w murach Starego Ratusza, po raz kolejny wręczono zaszczytny tytuł Honorowego Obywatela Miasta Gniezna - został nim lekarz pediatra Marian Fluder.

Nieodłącznym elementem obchodów, odbywających się za każdym razem przy okazji rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego w Gnieźnie, są także uroczyste sesje Rady Miasta. Jest to okazja do przypomnienia tego wyjątkowego w historii naszego regionu wydarzenia, które pozwoliło na odzyskanie niepodległości przez Wielkopolskę i przyłączenie do wciąż odradzającej się Rzeczypospolitej. 

W trakcie uroczystości tradycyjnie głos zabrał przewodniczący Rady Miasta Michał Glejzer, który przybliżył wszystkim znaczenie wydarzeń, jakie zaistniały na przełomie 1918 i 1919 roku w Wielkopolsce. 

Podczas tegorocznej uroczystej sesji po raz kolejny postanowiono wyróżnić osoby zasłużone dla Pierwszej Stolicy Polski. Z rąk prezydenta Tomasza Budasza oraz Michała Glejzera dokonano wręczenia dwóch wyróżnień w dowód uznania za wkład w działalność na rzecz Gniezna - Medalem Koronacyjnym wyróżniono dr Huberta Palucha, a Medalem Upamiętniającym 990. Rocznicę Koronacji Bolesława Chrobrego na Króla Polski Jana Sochę. 

Już kilka tygodni temu informowaliśmy, że radni jednogłośnie poparli pomysł nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Gniezna doktorowi Marianowi Fludrowi - w trakcie spotkania w Starym Ratuszu 28 grudnia to wyjątkowe wyróżnienie zostało mu osobiście wręczone przy obecności nie tylko samorządowców, ale także wielu mieszkańców Grodu Lecha. 

- Zapytano mnie, skąd mam tyle siły. Na pewno od pacjentów - fizycznie i psychicznie. Relacja pacjent - lekarz potrzebna jest do utrzymania mnie w kondycji, a jak widzę bardzo zmartwionych ludzi i kiedy kończą tę rozmowę ze mną i zaczynają się uśmiechać, to mi to dodaje sił - przyznał Marian Fluder po otrzymaniu wyróżnienia, o którym, jak sam dodał, nie spodziewał się wiele lat temu, że go spotka taki zaszczyt. Ponadto lekarz przyjął także Srebrny Medal od Polskiego Komitetu Olimpijskiego poczynione za zasługi na rzecz polskiego ruchu olimpijskiego.

Wręczenie tytułu oglądał w tym czasie tłum osób, które przybyły do Starego Ratusza. Po zakończonej sesji do doktora ustawiła się długa kolejka osób, które chciały mu pogratulować i podziękować za to, co robi w swoim życiu.

 

12 komentarzy

 • Link do komentarza Golda wtorek, 31 grudnia 2019 17:39 napisane przez Golda

  Panie Doktorze,my bez Pana jak dzieci we mgle...

 • Link do komentarza Jasio wtorek, 31 grudnia 2019 01:18 napisane przez Jasio

  Do "reszty..", no coments

 • Link do komentarza Kibic wtorek, 31 grudnia 2019 00:00 napisane przez Kibic

  "Jasio " jestem bez tytułów naukowych, publikacji. Myślę po twoim wpisie, że to chyba ty powinieneś zostać nagrodzony :)))) Czy byłeś kiedyś u p.Fludra na wizycie? Pogotowie i SOR nie pomiescilyby w swoich poczekalniach tylu ludzi których mieścił p. Fluder . Ilu lekarzy ma swoje gabinety otwarte w światek, piątek i niedziele, czasami do 3 rano ? Tylko ten jeden, wyjątkowy z sercem na dłoni -p. Dr.Marian Fluder . Nie musi mieć tytułów naukowych, publikacji itp. Poprostu wystarczy że jest zawsze gdy go chorzy potrzebują.

 • Link do komentarza Pan Cogito poniedziałek, 30 grudnia 2019 20:10 napisane przez Pan Cogito

  W odpowiedzi jasiowi dr. Fluder nie tylko powinien zostać uhonorowany tytułem który dostał, ale dla niego powinien zostać uczyniony wyjątek i za życia jego imieniem powinna zostać nazwana jedna z centralnych ulic miasta. Pozdrawiam wszystkich jasiów

 • Link do komentarza pacjentka poniedziałek, 30 grudnia 2019 18:34 napisane przez pacjentka

  Znam w Gnieźnie wielu lekarzy bardzo dobrych, sumiennych,niezwykle skromnych i może też należałoby się ich jakoś pokazać społeczeństwu? Jednym z nich jest na pewno wspaniały lekarz dr Gawroński. Nikomu nie odmówi pomocy, przyjmie każdego pacjenta, a na wizyty dojeżdża rowerem. Świetny diagnosta i doświadczony medyk.

 • Link do komentarza Natka35 poniedziałek, 30 grudnia 2019 14:02 napisane przez Natka35

  Ta dziewczyna co grała to chyba się pomyliła i myślała, że trafiła na jakąś imprezę sylwestrową.... ta bluzka raczej zbyt wyzywająca jak na taką uroczystość. A doktorowi Fludrowi gratuluję, chociaż nie rozumiem jego fenomenu... Znam osoby co jeżdżą do niego, dzieci jak chorowały tak chorują i mimo wszystko często leczenie i tak kończy się antybiotykiem i dochodzą do siebie po 2 miesiące. Nie jestem zwolenniczką antybiotyków, ale domowe sposoby o wiele szybciej działają i można je samemu zrobić i podać, a płacić za każdą wizytę z dzieckiem to jakaś porażka. A pamiętam też czasy, ze ludzie do 24 siedzieli w poczekalni (moja siostra ze swoimi dziećmi też) wśród zakaszlanych 20 innych dzieciaków.... Na pewno nie pomogło to im szybciej wyjść z choroby...

 • Link do komentarza Lukas poniedziałek, 30 grudnia 2019 10:22 napisane przez Lukas

  "jasio" ten "jakiś " lekarz uratował Życie wielu ludziom (wiem to z własnego przykladu)i robi to za psie pieniądze. Prawdziwy Lekarz z Powołania nie dla hajsu!!!Więc nie pier...głupot.

 • Link do komentarza PoxzWawa niedziela, 29 grudnia 2019 23:58 napisane przez PoxzWawa

  do "Jasio" Tobie to już pozostał wyłącznie dr Google... i nie bądź taki małostkowy w poszukiwanich infomacji z hasłem"Jasio"

 • Link do komentarza Gnom niedziela, 29 grudnia 2019 23:11 napisane przez Gnom

  Do Jasio
  Co z ciebie (specjalnie z małej litery)
  za człowiek .
  A myślałeś o że jest po prostu ludzki.
  To według ciebie żeby zostać honorowym obywatelem to trzeba mieć tytuły naukowe.

 • Link do komentarza Jasio niedziela, 29 grudnia 2019 00:51 napisane przez Jasio

  Jakaś prywatna praktyka lekarska jakich wiele w tym mieście. Z szacunku dla pozostałych lekarzy, żadna wybitna,bez dokonań naukowych, publikacji, artykułów, i ktoś taki honorowany jest tytułami..:"Obywatel...' na miarę miasta, po prostu "jakiś...'

 • Link do komentarza Werwasz niedziela, 29 grudnia 2019 00:16 napisane przez Werwasz

  Gratulacje Panie Doktorze jest Pan świetnym specjalistą ale także człowiekiem wielkiego serca zawsze otwarty i gotowy do pomocy. Niech Bóg ma Pana w opiece i obdarzy dobrym zdrowiem.

 • Link do komentarza Beata i Zuzia sobota, 28 grudnia 2019 22:52 napisane przez Beata i Zuzia

  Brawo Panie Doktorze nie będę się powtarzać, ale jednak napisze, że inni lekarze powinni brać z Pana przykład. Za pomoc i wsparcie o każdej godzinie serdecznie Panu dziękujemy. Jest Pan wyjątkowy i niepowtarzalny. Nasza służba zdrowia powinna się od Pana uczyć, a nie diagnozować "na oko" bo im to nie wychodzi. Życzę Panu dużo zdrowia, bardzo dużo Panu zawdzięczam.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane