środa, 18 grudnia 2019 13:08

Zderzenie z leżącym na szosie... kradzionym samochodem!

 
Zderzenie z leżącym na szosie... kradzionym samochodem! źródło: OSP Łubowo

Nietypowe okoliczności miało zdarzenie drogowe, do jakiego doszło dwa dni temu na odcinku dawnej drogi krajowej nr 5, kiedy to samochód dostawczy uderzył w porzucony na drodze samochód.

Sytuacja miała miejsce w poniedziałkowy ranek na drodze wojewódzkiej nr 194 na wysokości Moraczewa w gminie Łubowo. Kierujący pojazdem dostawczym marki Iveco, jadąc od strony Poznania, nie zdążył wyhamować na drodze przed leżącym na jezdni samochodem osobowym marki Dacia, w którego z impetem uderzył. Kierujący większym z pojazdów wysiadł z niego bez żadnych obrażeń, ale po chwili okazało się iż w leżącym pojeździe nikogo nie ma. Również w pobliżu nie było nikogo, kto mógłby podróżować porzuconym na szosie pojazdem.

Na miejsce zdarzenia przybyły zastępy z OSP Łubowo oraz OSP Lednogóra, które oświetliły miejsce zdarzenia i zabezpieczyły uszkodzone pojazdy. Wezwana do kolizji policja, po dokonaniu oględzin ustaliła, że porzucona na drodze Dacia należy do jednej z mieszkanek Gniezna. Wkrótce się też okazało, że pojazd został tej samej nocy skradziony z jej posesji, a złodziej w trakcie ucieczki w kierunku Poznania prawdopodobnie nie opanował pojazdu i doprowadził do dachowania na szosie.

Już wkrótce okazało się, że w tę sprawę zamieszany jest 19-latek, dobrze znany policjantom. Zaledwie kilka dni wcześniej był on zatrzymany za liczne kradzieże dokonane na terenie powiatu gnieźnieńskiego i wrzesińskiego. Pomimo zastosowania przez prokuratora wobec niego dozoru policyjnego, okazało się, że to nie koniec jego wybryków. W nocy z niedzieli na poniedziałek (15/16 grudnia) wspólnie z 14-letnim kolegą ukradli wraz z kluczykami zaparkowany przy ul. Swarzędzkiej w Gnieźnie samochód marki Dacia Sandero. Jadąc skradzionym autem, doprowadzili do dachowania, po czym porzucili pojazd. Sprawcy kradzieży zostali zatrzymani przez gnieźnieńskich policjantów - po raz kolejny 19-latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

Dzisiaj (18 grudnia) na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Jego młodszy kolega odpowie za czyn karalny przed Sądem Rodzinnym.

6 komentarzy

 • Link do komentarza Sławek niedziela, 22 grudnia 2019 07:48 napisane przez Sławek

  ,,Boczek,, popieram w 100 % a przy małych kwotach np w sklepach zaczynać od palcy

 • Link do komentarza Szakal piątek, 20 grudnia 2019 17:10 napisane przez Szakal

  Prawdziwy bohater

 • Link do komentarza kierowca czwartek, 19 grudnia 2019 08:19 napisane przez kierowca

  Głupich nie sieją...

 • Link do komentarza Hamurrabi czwartek, 19 grudnia 2019 06:43 napisane przez Hamurrabi

  Kto normalny zostawia samochód z kluczykami? Chyba, że to znajoma i z domu podwędzili kluczyk. Takich chwastów powinno sie utylizować ze społeczeństwa... Dacia mogła zostać ich trumną.

 • Link do komentarza Mee środa, 18 grudnia 2019 16:59 napisane przez Mee

  Chyba głupek niema piątej klepki

 • Link do komentarza Boczek środa, 18 grudnia 2019 15:26 napisane przez Boczek

  czas już niestety powrócić do średniowiecznych metod. Obu gnojkom poobcinać łapy w łokciach i tylko wtedy przestaną zagrażać społeczeństwu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane