środa, 11 grudnia 2019 12:13

Ukradł samochód do przewozu niepełnosprawnego dziecka. 19-latek z zarzutami

 
Ukradł samochód do przewozu niepełnosprawnego dziecka. 19-latek z zarzutami źródło: KPP Gniezno

Policjanci zatrzymali młodego mieszkańca Gniezna podejrzanego o usiłowania i kradzieże samochodów a także inne przestępstwa.

W miniony poniedziałek 9 grudnia 2019 roku, w godzinach nocnych na terenie gminy Łubowo miała miejsce kradzież pojazdu marki Opel Zafira - auto znajdowało się na terenie jednej z posesji. Z ustaleń policjantów wynikało, że złodziej przyjechał na miejsce przestępstwa pojazdem marki Renault Laguna, którego zaparkował przed bramą. Policjanci którzy udali się na miejsce kradzieży ustalili, że pojazd ten został skradziony w nocy z 8 na 9 grudnia br. na terenie innej pobliskiej miejscowości.

Sprawą kradzieży samochodów zajęli się funkcjonariusze kryminalni. W Oplu, jak pisali w serwisach społecznościowych zrozpaczeni właściciele pojazdu, znajdowały się akcesoria niezbędne do przewożenia ich niepełnosprawnego dziecka. Po trzech godzinach od zgłoszenia kradzieży policjanci operacyjni zatrzymali, jak się okazało, 19-letniego sprawcę kradzieży, który siedział w skradzionym aucie na jednym z gnieźnieńskich parkingów. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie.

W toku dalszych czynności zgromadzono materiał, który pozwoliły na postawienie przez gnieźnieńskich śledczych 19-letniemu gnieźnianinowi 14 zarzutów karnych dotyczących kradzieży lub usiłowania kradzieży samochodów a także innych przestępstw.

Prokurator objął zatrzymanego policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

źródło: KPP Gniezno

2 komentarzy

  • Link do komentarza radek środa, 11 grudnia 2019 21:38 napisane przez radek

    kroć i solić....

  • Link do komentarza Mieszkaniec środa, 11 grudnia 2019 20:53 napisane przez Mieszkaniec

    To może i on stoi za tymi poprzednimi kradziezami

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane