czwartek, 28 listopada 2019 12:20

Nie ma porozumienia z lekarzami. Oddział przestanie funkcjonować

 
Nie ma porozumienia z lekarzami. Oddział przestanie funkcjonować archiwum redakcji

Nie doszło do porozumienia między dyrekcją szpitala, Zarządem Powiatu Gnieźnieńskiego a lekarzami z oddziału ginekologiczno-położniczego. Wojewoda został powiadomiony o sytuacji.

Jeszcze dwa dni temu informowaliśmy o rozmowach prowadzonych pomiędzy dwiema stronami w sprawie podwyżek dla dziewięciu lekarzy wspomnianego oddziału w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski. Wówczas przedstawiono nową propozycję sposobu wynagradzania, która miałaby stać się równie korzystna dla zainteresowanych, a jednocześnie nie miała generować takich kosztów dla lecznicy. Rozmowy wciąż trwały, a lekarze mieli przemyśleć ofertę. Ostatecznie nie zdecydowali się na żadne z rozwiązań.

- Prosiłem lekarzy, by chociaż przez miesiąc można było prowadzić ostre dyżury. Powiedziałem im, że nie ma takiej możliwości, bym kontynuował rozbudowę szpitala i jednocześnie spłacał bieżące zadłużenie szpitala. Ta podwyżka wygenerowałaby takie skutki. Prosiłem lekarzy, by zostali, ponieważ w mojej ocenie najważniejsze jest zdrowie tych, którzy z tego szpitala korzystają. Ich decyzja była inna - stwierdził starosta Piotr Gruszczyński. Dyrekcja szpitala jednocześnie powiadomiła Wojewodę Wielkopolskiego, że od 1 grudnia 2019 roku oddział nie będzie funkcjonował. 

Co więcej, w czwartek 28 listopada jeden z lekarzy zdecydował się złożyć doniesienie do służb: - Powiadomił on, że szpital podejmując tę decyzję naraża życie pacjentów. Jak szpital ma przyjmować pacjentki, jeśli tam nie będzie lekarzy? - stwierdził starosta.

Przypomnijmy iż dziewięciu z dziesięciu lekarzy ww. oddziału zażądało w październiku podwyżek w celu wyrównania swoich stawek do tej, jaką otrzymał nowy lekarz, zatrudniony na oddziale w ostatnim czasie. (z 60 do 90 zł). Ponieważ dyrekcja lecznicy nie przystała na to, ci zdecydowali się złożyć wypowiedzenia miesięczne. Od 1 grudnia na oddziale ma być obecny tylko jeden lekarz.

6 komentarzy

 • Link do komentarza wyborca czwartek, 28 listopada 2019 22:00 napisane przez wyborca

  ad. misiakisia - prawda to, ze obecny dyrektor MOK sądził, ze zostanie posłem? Nie wierzę w takie rozdęte ego tego pana!

 • Link do komentarza noszowy czwartek, 28 listopada 2019 20:04 napisane przez noszowy

  a chirurdzy nie bronią kolegów ???? przed henem ???? przecież to ginekolodzy jako jedyni ich bronili kiedy na oddział poprzednia dyrekcja wsadziła ten niewypał z poznania? dziwne ... w innych zawodach gdzie nie ma takich pieniędzy jednak większy honor panuje i kolezeństwo ..

 • Link do komentarza Kioskarz 2 czwartek, 28 listopada 2019 17:49 napisane przez Kioskarz 2

  Pan Starosta nie prosił tylko podnosił głos, krzyczał na lekarzy i powracał do swojego ulubionsgo tematu - ile to On stracił piastujac ten urzad - pòł miliona przez kadencję . Mały śmieszny kioskarz .

 • Link do komentarza misiakisia czwartek, 28 listopada 2019 14:05 napisane przez misiakisia

  Szanowny Panie Starosto. Otóż nikt pana nie zmuszał do objęcia obecnie piastowanego stanowiska. Po drugie nwm ale przez ostatnie 4 lata zrobiono więcej niż za czasów obecnego dyrektora MOK który to kręcił ponoć nosem dlaczego nie został wybrany na Posła RP.

  Po drugie "zwalanie" winy ze jak lekarze dostaną podwyżki to nie będzie kontynuacji rozbudowy szpitala jest na tyle nie fair że brakuje słów.

  Dziwię się jeszcze iż jako członek partii politycznej nie obwinił Pan jeszcze Rządu RP za tą całą sytuacje.

  Sorry ale musiałam to napisać bo jak się czyta to " rynce opadają "

 • Link do komentarza Yemplariusz czwartek, 28 listopada 2019 13:53 napisane przez Yemplariusz

  Hipokrates czy kasa, kasa tylko się liczy. Starosta powinien upublicznić zarobki lekarzy łącznie z premiami, nadgodzinami, dodatkami - czy to prawda że łączny zarobek jednego lekarza w szpitalu przekracza kwotę 20.000,- miesięcznie ????? Tych 9 lekarzy w ZOZ Gniezno powinna być potraktowanych jak persona non grata i usłyszeć jedno - wypierd.......

 • Link do komentarza salowa czwartek, 28 listopada 2019 12:57 napisane przez salowa

  Lekarze sobie poradzą, przecież prawie każdy z nich ma świetnie prosperujaca prywatna praktykę. A pacjentki? Szkoda słów. Nie wnikają, kto jest winien, to jednak trzeba przyznać, że poprzedniczki obecnego starosty jakoś sobie radziła :-)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane