czwartek, 14 listopada 2019 13:04

Bezpłatne zajęcia dla mieszkańców Klub Senior + w Gminie Gniezno

  mn
Bezpłatne zajęcia dla mieszkańców Klub Senior + w Gminie Gniezno zdjęcie nadesłane

Gmina Gniezno uzyskała dofinansowanie w kwocie 20 tysięcy złotych w ramach rządowego programu Senior +. W styczniu 2020 roku ruszy pierwszy gminny Klub Seniora, który będzie działał przy świetlicy wiejskiej na Piekarach.

W siedzibie klubu jest wyodrębniony aneks kuchenny z jadalnią, pomieszczenie klubowe, sala spotkań, hall z korytarzem, magazyn i łazienki. Pomieszczenia są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Za uzyskane dofinansowanie zostało kupione niezbędne wyposażenie. Klub powstaje w celu integracji i aktywizacji społecznej oraz zaspakajania potrzeb kulturalnych środowiska osób starszych i będzie dysponował 30 miejscami.

- Pod koniec listopada bieżącego roku rozpocznie się rekrutacja osób do klubu. Działalność klubu jest zaplanowana na trzy lata, ale to dopiero początek zamierzonych działań na rzecz osób starszych w Gminie Gniezno - mówi Maria Suplicka, wójt Gminy Gniezno i jak dodaje: - W grudniu zostanie złożony kolejny wniosek o dofinansowanie działalności klubu w ramach kolejnej edycji Senior +. Oczekujemy także na uzyskanie dofinansowania w ramach WRPO 2014+. W ubiegłym miesiącu złożyliśmy w tym zakresie wniosek. Jeśli uda się pozyskać pieniądze, podobny klub powstanie w świetlicy w miejscowości Wierzbiczany.

Opiekę nad funkcjonowaniem Klubu Seniora sprawuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Uczestnikami Klubu Senior mogą być osoby nieaktywne zawodowo, które ukończyły 60 lat i są mieszkańcami Gminy Gniezno. Uczestnictwo w zajęciach Klubu Seniora będzie bezpłatne.

- Chcemy, aby klub umożliwił rozpoznawanie potrzeb seniorów oraz rozwijał ich zainteresowania poprzez organizację atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego - mówi wójt Maria Suplicka. - Ponadto seniorzy w miarę rozwoju działalności klubu będą mogli uczestniczyć w spotkaniach tematycznych, zajęciach kulturalnych, plastycznych i ruchowych. Cieszymy się, że udało nam się wyjść z ofertą do ludzi starszych. To pierwsze takie działanie w naszej gminie, dlatego tym serdeczniej zapraszam mieszkańców do wspólnych spotkań w pierwszym w naszym samorządzie Klubie Seniora.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Żaneta piątek, 15 listopada 2019 21:03 napisane przez Żaneta

    Gmina Gniezno rozwija się, jak widać pod nowymi skrzydłami. i dobrze, bo zamieszkuje w niej coraz większa liczba gnieźnian, którzy tam znajdują swoje miejsce na ziemi. Spokój, czyste powietrze, dobre skomunikowanie z miastem. Czegóż chcieć więcej? A po zakupy i tak trzeba się wybrać do Poznania, bo miejskie sklepy takie jakieś zapyziałe, jak za dawnych czasów geesów. Handlowcy jakby nie szanowali klientów!

  • Link do komentarza Elżbieta Michalak piątek, 15 listopada 2019 13:02 napisane przez Elżbieta Michalak

    Pierwszy Klub Seniora ,,Sami Swoi' w Gminie Gniezno został założony w lipcu 2019 w Mnichowie .Sama też do niego należę.Spotykamy się dosyć regularnie,dziś mamy spotkanie.Pozdrawiam resztę seniorów w Gminie Gniezno.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane