środa, 06 listopada 2019 12:02

Studenci PWSZ otrzymali laptopy

 
Studenci PWSZ otrzymali laptopy fot. Rafał Wichniewicz

Przyszli inżynierowie, którzy zdecydowali się podjąć studia na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, dziś otrzymali laptopy, które pomogą im w nauce.

To kontynuacja pomysłu, jakiego gnieźnieńska PWSZ podjęła się już wcześniej - wszystko za sprawą projektu ogłoszonego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego "Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości. Program wsparcia publicznych uczelni zawodowych w doskonaleniu jakości kształcenia". Dzięki niemu studenci stacjonarnych kierunków inżynieryjnych mogą otrzymać laptopy, które będą wykorzystywać do nauki.

- Te siedem semestrów jest niezbędne, byście państwo skończyli studia. To nie tylko jest cel dla państwa, w końcu po to przyszliście studiować kierunki inżynierskie, ale to również warunek, by po wręczeniu laptopa otrzymać go później na własność - mówił prof. Janusz Wiśniewski, rektor PWSZ i jak dalej dodał: - Nasza uczelnia jest najlepszą wśród państwowych wyższych szkół zawodowych, jeśli chodzi o doskonałość kształcenia. Zajmując pierwsze miejsce w Polsce otrzymaliśmy środki, za które zakupiliśmy laptopy jako narzędzie do studiowania.

W sumie laptopy otrzyma 39 studentów, którzy staną się ich pełnoprawnymi właścicielami dopiero po ukończeniu nauki i zdobyciu tytułu inżyniera. 

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza o ! czwartek, 07 listopada 2019 10:44 napisane przez o !

    Czy na tych laptopach będzie można się nauczyć programowania obrabiarek sterowanych numerycznie? Austriackich Laserowych wycinarek , czy szwajcarskich super dokładnych giętarek ? Bo tacy własnie fachowcy sa ostatnio poszukiwani przez gnieźnieńskie firmy !

  • Link do komentarza ciekawy czwartek, 07 listopada 2019 10:40 napisane przez ciekawy

    Ile z tych laptopów fundowało Miasto Gniezno? Czyli PREZYDENT TOMASZ BUDASZ ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane