poniedziałek, 04 listopada 2019 09:28

Gnieźnianie wsparli kwestę na groby zasłużonych

 
Gnieźnianie wsparli kwestę na groby zasłużonych archiwum redakcji

Przez kilka godzin samorządowcy, parlamentarzyści, urzędnicy i inni mieszkańcy Gniezna prowadzili zbiórkę pieniędzy na gnieźnieńskich cmentarzach w dniu poprzedzającym Wszystkich Świętych.

Kwotę 5303 złotych udało się zebrać w miniony czwartek podczas kwesty, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego. Tradycyjnie, jak co roku, do udziału w zbiórce włączyło się wiele osób, które wraz z puszkami stały przy bramach cmentarzy na terenie Gniezna i zbierało środki na renowację grobów zasłużonych zmarłych, spoczywających na tutejszych nekropoliach.

W tym roku pieniądze zbierano na remont grobu rodziny Danielów - dr Marian Daniel był zasłużonym lekarzem i społecznikiem, a jego żona Józefa - germanistką, nauczycielką w II LO. 

Dotychczasowe zbiórki pozwoliły na odremontowanie już kilkunastu grobów lub miejsc pamięci, które pozostawały zaniedbane z uwagi na brak rodziny, które mogłyby się nimi zająć. O efektach prac, osiągniętych dzięki ww. środkom, organizatorzy kwesty poinformują w odpowiednim czasie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane