czwartek, 31 października 2019 07:16

Złodziejska okazja nie zawsze popłaca

 
Złodziejska okazja nie zawsze popłaca archiwum redakcji

Policjanci ustalili i zatrzymali 68-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież portfela w czerniejewskim markecie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Sytuacja miała miejsce 29 października w jednym z marketów, znajdujących się w Czerniejewie. Wówczas to zgłoszono, że w jednym z supermarketów starsza kobieta utraciła portfel - w nim 160 złotych, dokumenty i kartę bankomatową.

Policjanci, którzy udali się na miejsce, ustalili sprawcę na podstawie zeznań świadków oraz nagrania z monitoringu znajdującego się w sklepie. To 68-letni mieszkaniec Czerniejewa. Na nagraniu widać jak seniorce wypada portfel, po czym stojący za nią mężczyzna podnosi go i zabiera, a następnie chodzi przez chwilę po sklepie, po czym płaci za zakupy i wychodzi.

Funkcjonariusze udali się do mężczyzny, który początkowo nie chciał przyznać się do kradzieży. Policjanci odnaleźli portfel dopiero podczas przeszukania jego mieszkania. Sprawca wydał na swoje zakupy około 10 złotych, a reszta z powrotem trafiła do rąk właścicielki. 

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży i ukrycia dokumentów. Przestępstwa te zagrożone są karą do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Gniezno

2 komentarzy

  • Link do komentarza Koryfeusz piątek, 01 listopada 2019 13:02 napisane przez Koryfeusz

    Pewnie starzejący się liberał. Oni są zdolni do takich rzeczy, lubią łamać siódme przykazanie. To typowa cecha liberałów, nie uznawać żadnych zasad moralnych i kraść ile się da, nawet dziecku skarbonkę. Dobrze, że nie są już u władzy.

  • Link do komentarza Micio czwartek, 31 października 2019 22:09 napisane przez Micio

    Jak kraść to miliony... Wzorować się na rządzie!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane