środa, 16 października 2019 15:23

Potrzebna pomoc pogorzelcom!

 
Potrzebna pomoc pogorzelcom! źródło: strona zbiórki

W wyniku wtorkowego pożaru mieszkania poszkodowani potrzebują pomocy w remoncie mieszkania i kupnie niezbędnych przedmiotów.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 15 października późnym popołudniem w jednym z budynków wielorodzinnych w Trzemesznie. W wyniku działania ognia zniszczony został całkowicie jeden z pokojów, a pozostała część mieszkania również wymaga generalnego remontu.

Potrzebna jest pomoc pogorzelcom - pani Annie oraz jej córce Agacie, które dotknęła ta tragedia. Mieszkańcy Trzemeszna zorganizowali zbiórkę pieniędzy na remont lokalu oraz zakup niezbędnych przedmiotów. Dziewczynka uczęszcza obecnie do ósmej klasy szkoły podstawowej i straciła wszystko z przyborami i podręcznikami do nauki włącznie.

- Pozostała część mieszkania wymaga generalnego remontu. Prawdopodobnie nie uda się uratować nic,  ponieważ czarny dym zniszczył dosłownie wszystko. Potrzebna jest wymiana instalacji elektrycznej, położenie nowych tynków, podłóg, wymiana drzwi, kaloryferów i okna. Trudno oszacować na tą chwilę koszty całego remontu oraz wyposażenia mieszkania, ale na pewno będą one ogromne - informują organizatorzy zbiórki.

Pomóc można poprzez wpłaty za pośrednictwem serwisu pomagam.pl - tam też można zadać pytanie organizatorowi zbiórki.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza czytelnik środa, 16 października 2019 16:34 napisane przez czytelnik

    A jaka była przyczyna tego pożaru? Jeżeli to awaria instalacji, to odpowiada za to właściciel czyli spółdzielnia mieszkaniowa i ona powinna ponieść wszystkie koszty tej tragedii. Co nie znaczy, ze pomoc ludzka też jest istotna.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane