wtorek, 15 października 2019 23:00

Pożar mieszkania w bloku

 
Pożar mieszkania w bloku źródło: PSP Gniezno

Do groźnego pożaru doszło przed wtorkowym wieczorem w budynku wielorodzinnym, położonym przy ulicy 22 Stycznia w Trzemesznie. 

Do zdarzenia doszło 15 października, około godziny 17:30. Na miejsce zadysponowano zastępy straży pożarnej z JRG Gniezno i OSP Trzemeszno. 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów zastano pożar pokoju mieszkania na pierwszym piętrze oraz zadymienie na klatce schodowej i kilku mieszkaniach powyżej miejsca pożaru. Uniemożliwiały one  opuszczenie lokali znajdujących się powyżej - kilka osób trzeba było ewakuować za pomocą drabiny mechanicznej przybyłej z Gniezna.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody, jednego do wewnątrz mieszkania, drugiego od zewnątrz w obronie mieszkania na drugim piętrze. Osoby, które były wystawione przez dłuższy czas na działanie dymu zostały przebadane przez zespół ratownictwa medycznego.

Po ugaszeniu ognia przystąpiono do wyrzucania na zewnątrz tlących się przedmiotów - nadpalonych mebli i wyposażenia pokoju. Lokatorzy spalonego mieszkania nie mogli do niego powrócić, a pozostali z tego samego budynku po zakończeniu akcji i wywietrzeniu pomieszczeń powrócili do swoich mieszkań. 

źródło: PSP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane