czwartek, 10 października 2019 17:16

Spotkanie promocyjne książki o II wojnie światowej w Trzemesznie

  mn
Spotkanie promocyjne książki o II wojnie światowej w Trzemesznie zdjęcie nadesłane

Fundacja "Kierunek Kultura" z siedzibą w Trzemesznie ma przyjemność poinformować o spotkaniu promocyjnym książki pt. "II wojna światowa w Trzemesznie. Część I".

Spotkanie odbędzie się w dniu 18 października 2019 r. o godz. 17.00, w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie przy pl. Kosmowskiego 5. Jej autorem jest Andrzej Leśniewski – doktor nauk humanistycznych. Badania koncentruje wokół polityki kulturalnej, animacji kultury, historii i nauk pomocniczych historii. Andrzej Leśniewski jest współautorem i redaktorem m. in. następujących publikacji: "Trzemeszno w dobie powstania wielkopolskiego 1918-1919", wydanej w Trzemesznie w 2018 r. i "Bankowość spółdzielcza społeczności lokalnej Gniewkowa, Trzemeszna, Janikowa 1864-2014", Inowrocław 2014.

Publikacja poświęcona będzie wydarzeniom mającym miejsce w Trzemesznie we wrześniu 1939 r.: sytuacji lokalnej w Trzemesznie tuż przed rozpoczęciem działań wojennych, obronie miasta przez mieszkańców, wkroczeniu wojsk niemieckich do Trzemeszna, zbrodniom niemieckim popełnionym na mieszkańcach Trzemeszna oraz życiu w okupowanym mieście. Książka obejmuje okres do lat 1940-1941 r. W przyszłości planowane jest przygotowanie drugiej części podejmującej okres do zakończenia II wojny światowej i wkroczenia wojsk radzieckich.

W trakcie spotkania promocyjnego, każdy uczestnik otrzyma darmowy egzemplarz książki (do wyczerpania nakładu).

Współorganizatorami wydania książki i spotkania promocyjnego są: Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" Oddział Okręgowy w Poznaniu, Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" Oddział Terenowy w Trzemesznie, Stowarzyszenia Miłośników Zabytków Historycznych w Trzemesznie.

Książka wydana jest w ramach projektu współfinansowanego ze środków budżetowych gminy Trzemeszno w ramach konkursu pn. "Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego: "Wydanie publikacji o Trzemesznie w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej".

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane