piątek, 04 października 2019 14:59

Poranny pożar kotłowni

 
Poranny pożar kotłowni źródło: OSP Czerniejewo

W piątkowy ranek służby otrzymały informację o pożarze, jaki został zauważony na terenie jednego z gospodarstw w Pakszynie w gminie Czerniejewo.

Do zdarzenia doszło 4 października po godzinie 5 rano. Wówczas też służby otrzymały informację o pożarze, jaki został zauważony na terenie jednej z nieruchomości w Pakszynie. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy OSP Czerniejewo oraz JRG Gniezno i OSP Żydowo.

Po dotarciu na miejsce pierwszych strażaków, przystąpiono do lokalizacji pożaru i rozpoczęcia akcji gaśniczej - źródło ognia znajdowało się w kotłowni wypełnionej materiałami palnymi, m.in. drewnem. 

Po stłumieniu pożaru spalone elementy były wyrzucane na zewnątrz budynku w celu dogaszenia. Po tym przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzono, czy w pomieszczeniach nie występują jeszcze ukryte zarzewia ognia.

Jest to kolejne już zdarzenie na terenie powiatu gnieźnieńskiego, które wiąże się z rozpoczętym okresem grzewczym, a w którym to musiała interweniować straż pożarna. Dlatego też należy się upewnić co do sprawności posiadanej instalacji np. gazowej, a także dokonania przeglądu kanałów kominowych w budynkach przez osoby do tego uprawnione.

źródło: OSP Czerniejewo

1 komentarz

  • Link do komentarza Zosia piątek, 04 października 2019 15:38 napisane przez Zosia

    Bardzo dziękuję wszystkim w ugaszeniu ognia pomagajacym I tym wykwalifikowanym w gaszeniu,i tym którzy maja tylko kwalifikacje pomaganiu .
    Zofia Kiełpińska
    Pakszyn 61

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane