poniedziałek, 30 września 2019 14:57

PWSZ zainaugurowała piętnasty rok działalności

 
PWSZ zainaugurowała piętnasty rok działalności fot. Rafał Wichniewicz

Parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb oraz wielu zaproszonych gości wzięło udział w uroczystej inauguracji kolejnego roku akademickiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego.

Wydarzenie, które dla studentów pierwszego roku jest początkiem nauki na studiach wyższych, tym razem był okazją do świętowania 15. rocznicy rozpoczęcia działalności na edukacyjnej mapie Gniezna. Ten krótki, ale - jak to mówił rektor uczelni prof. Janusz Wiśniewski - bogaty w doświadczenia czas, dziś pozwala patrzeć z optymizmem na dalszy rozwój uczelni - najlepszej spośród tego typu państwowych placówek zawodowych w Polsce.

- Życzę wam wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i radości z jej posiadania. Nie poddawajcie się w razie niepowodzeń, gdyż dopiero finis corona opus - koniec wieńczy dzieło, a tym końcem jest dla was uzyskanie stopnia magistra, inżyniera lub licencjata. Studia to nie tylko czas nauki, dlatego zachęcam was do angażowania się w życie akademickie naszych uczelni, pracy samorządu studenckiego i kół naukowych - mówił do studentów pierwszego roku prof. Janusz Wiśniewski, którzy następnie złożyli akademicką przysięgę.

Tuż po tym przyszedł czas na wystąpienia zaproszonych gości, po którym to dokonano wręczenia wyróżnień z okazji 15-lecia PWSZ. Otrzymały je te osoby, które przyczyniły się do rozwoju tej uczelni - dr Bogdan Trepiński, dr Milan Swora, poseł Paweł Arndt, poseł Zbigniew Dolata, Jacek Kowalski, Tomasz Budasz (odebrał Marian Pokładecki), Beata Tarczyńska, Piotr Gruszczyński (odebrał Mariusz Mądrowski), przewodniczący Rady Uczelni Andrzej Konieczka, członek Rady Uczelni Marek Bajsert oraz prof. dr hab. Bronisław Susła.

Tuż po tym odbył się tradycyjnie wykład inauguracyjny. Tym razem wygłosił go płk Witold Kudryk, a motywem przewodnim było „Znaczenie walki informacyjnej we współczesnych konfliktach zbrojnych”. Po przemówieniu z krótkim akcentem artystycznym wystąpił Chór Fermata z Poznania, który tego dnia urozmaicał uroczystość swoim śpiewem. Ostatnią częścią wydarzenia był tort z okazji 15-lecia uczelni, którego pierwszego pokrojenia dokonał rektor PWSZ. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane