poniedziałek, 30 września 2019 00:08

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem w poniedziałek

 
Ostrzeżenie przed silnym wiatrem w poniedziałek archiwum redakcji

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed silnym wiatrem, który ma wystąpić w poniedziałek.

W poniedziałek 30 września od godziny 8:00 do godziny 19:00 tego samego dnia, na obszarze powiatu gnieźnieńskiego przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, a lokalnie do nawet 100 km/h. Wiatr ma mieć kierunek początkowo południowo-zachodni, później zachodni. Najsilniejsze porywy wiatru wystąpią po południu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 90%. Ostrzeżenie wydane na bazie informacji otrzymanej od IMGW-PIB.

W razie zaistnienia takiej okoliczności, komunikat może być aktualizowany.

Informujemy iż powyższa informacja jest wydawana na bazie ostrzeżenia IMGW, przekazywana przez PCZK, które to ponoszą odpowiedzialność za treść wysyłanych do mediów danych pogodowych i ostrzeżeń. Portal pełni jedynie formę przekaźnika ww. danych. Zainteresowani przebiegiem aktualnej sytuacji pogodowej, mogą ją śledzić za pośrednictwem odpowiednich ku temu serwisów, m.in. Storm Chasers Czerniejewo.

 

 

O nagłych zdarzeniach oraz negatywnych skutkach zjawisk meteorologicznych i anomalii proszę informować:

Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie, 112, 998 tel/fax 61 426 23 01

oraz:

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, tel. 61 854 99 10, fax 61 854 99 20

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane