czwartek, 26 września 2019 10:04

Przyszedł rozmienić gotówkę i ukradł pieniądze

 
Przyszedł rozmienić gotówkę i ukradł pieniądze archiwum redakcji

Gnieźnieńscy policjanci poszukują sprawcy kradzieży pieniędzy, do której doszło w jednym z mieszkań w centrum miasta.

Do zdarzenia doszło w minioną środę 25 września 2019 roku w godzinach rannych w jednym z mieszkań przy gnieźnieńskim Rynku. Jak ustalili policjanci, do środka wszedł nieznajomy mężczyzna. Poprosił 78-letniego domownika o rozmienienie pieniędzy. Pokazał również gotówkę, którą chciał zamienić. W międzyczasie zagadywał seniora i zaabsorbował go innymi sprawami, przez co odwrócił jego uwagę od pozostawionej gotówki.

Dopiero po wyjściu nieznajomego z mieszkania, senior zauważył brak pieniędzy w kwocie 1 600 złotych. Po tym o wszystkim zawiadomił policję. Policjanci ustalają teraz wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę przy kontaktach z nieznajomymi.

źródło: KPP Gniezno

1 komentarz

  • Link do komentarza synowa czwartek, 26 września 2019 12:06 napisane przez synowa

    Po co te stare dziadki otwierają drzwi komukolwiek? Nawet, jak się przedstawi, ze jest z ZUS, gazowni, energetyki itd. Przecież złodziej nie przedstawi się jako złodziej! Tyle razy powtarzałam teściowej, żeby nikogo nie wpuszczała, a ona wpuściła dziada, który powiedział, ze jest z przychodni i sprawdza, czy wszystkie osoby zapisane u lekarza w tej przychodni faktycznie zamieszkują pod tym adresem! No, ale teściowa nie śmierdzi groszem i niczego jej nie ukradł, bo nawet obrączki już nie ma! Ale niby taka mądra, a jednak głupia, bo inaczej tego nazwać nie można. Powiedziała, ze przecież gość się przedstawił, ze jest z ....przychodni, to chyba z niej był!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane