środa, 18 września 2019 13:59

Uliczna zbiórka na rzecz Drugiego Skrzydła

 
Uliczna zbiórka na rzecz Drugiego Skrzydła fot. Rafał Wichniewicz

W piątek na ulicach Gniezna odbędzie się zbiórka publiczna, w której wezmą udział przedstawiciele Urzędu Miejskiego oraz banku Santander. Celem jest wsparcie domu pomocy społecznej w Łopiennie.

20 września na terenie Gniezna przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy, organizowana przez Fundację Santander Bank Polska na rzecz DPS w Łopiennie. Do tej inicjatywy dołączają też trzy centrale tej firmy w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu. 

- To pierwsze tak duże wydarzenie w historii naszego banku. Nigdy nie organizowaliśmy tak szeroko zakrojonej akcji. Jest to pokłosie tego, że my jako lokalny oddział zaprosiliśmy wiceprezesa zarządu wraz z wolontariuszami pod koniec maja do Łopienna, gdzie przeprowadzono drobne prace i przy okazji zapoznaliśmy się z wychowankami tej instytucji - mówił Sławomir Stróżyk, dyrektor Regionu Santander Bank Polska, inicjator i pomysłodawca akcji. Wsparcie DPS w Łopiennie pozwoli na rozbudowę budynku o część, w której niepełnosprawni podopieczni będą mogli przechodzić rehabilitację oraz rozwijać ich samodzielność. 

W najbliższy piątek w godzinach przedpołudniowych i około południa na ulicach Gniezna pojawią się uczestnicy akcji - zarówno przedstawiciele banku, jak i prezydent Tomasz Budasz wraz z zastępcami. Razem z nimi wolontariusze będą zbierać środki do puszek na budowę drugiego skrzydła domu pomocy społecznej w Łopiennie. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy - więcej o akcji "Drugie Skrzydło" można przeczytać tutaj.

Jednocześnie pieniądze (do końca września) na rzecz Domu Pomocy przesyłać można także na konto: 45 1090 1056 0000 0001 4266 9745 w tytule przelewu wpisując „Gniezno”.

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza Emi sobota, 21 września 2019 13:58 napisane przez Emi

    humanisto, a jakie to ma znaczenie, kto jest właścicielem tego budynku? Istotne jest co się w nim znajduje i jak ciężką pracę tam się wykonuje. jedź, zobacz, to oczy Tobie zbieleją i przestaniesz brylować na forum takimi wpisami.

  • Link do komentarza humanista sobota, 21 września 2019 05:43 napisane przez humanista

    Kto jest właścicielem tego budynku ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane