środa, 18 września 2019 09:36

„Przyjechałam poprzeć Krzysztofa Ostrowskiego do Sejmu...

  Materiał prasowy
„Przyjechałam poprzeć Krzysztofa Ostrowskiego do Sejmu... zdjęcie nadesłane

...i oczywiście Roberta Gawła do Senatu” - takimi słowami rozpoczęła spotkanie wyborcze parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka, poseł na sejm RP, członek Rady Mediów Narodowych, znana autorka filmów dokumentalnych i dziennikarka telewizyjna. Spotkanie z mieszkańcami Gniezna było również okazją do podziękowania wyborcom z naszego powiatu za zaangażowanie w wyborach do europarlamentu, w których Joanna Lichocka otrzymała bardzo dobry, bliski uzyskaniu mandatu wynik ponad 70 tys. głosów.

Joanna Lichocka, która w wyrażaniu swoich poglądów jest osobą zdecydowaną, stanowczą, używającą konkretnego przekazu, przedstawiła bardzo jasną i czytelną diagnozę obecnej sytuacji na polskiej scenie politycznej, gdzie po jednej stronie znajduje się obóz patriotyczny Zjednoczonej Prawicy, a po drugiej wszystko co wiąże się z „postkomuną” bez znaczenia czy jest to PO, PSL czy SLD.

W kolejnej części spotkania poseł Krzysztof Ostrowski opisał swoją „przygodę” bycia posłem w czasie, kiedy Polska potrzebuje gruntownej przebudowy, aby wyrwać się z niemocy rozwoju i bycia silnym państwem europejskim. Ustawy, z których jest najbardziej dumny jako Polak i parlamentarzysta głosujący za ich przyjęciem to społeczny program 500+, wprowadzenie zakazu handlu w niedziele, zatrzymanie komercjalizacji szpitali, zakaz sprzedaży ziemi obcokrajowcom. Poseł przypomniał o tym, że rząd Prawa i Sprawiedliwości jest rządem wiarygodnym, spełniającym obietnice i co najważniejsze rządem, który rozwija gospodarczo Polskę. To przecież w ostatniej kadencji polskie firmy typu LOT mogły stać się rentowne, zyski Orlenu stały się wielokrotnie wyższe niż za czasów rządu poprzedniej ekipy, podwojono rezerwy złota, pieniędzy starczyło na społeczne programy i na rozwój gospodarczy kraju. No i projekt budżetu na 2020 rok, gdzie wydatki zbilansują się z wpływamy do kasy państwa, to historyczny moment, który po raz pierwszy będzie miał miejsce w Polsce po zmianach ustrojowych. Jak dodał senator Robert Gaweł „ekonomiści i ministrowie poprzednich ekip historie o zbilansowanym budżecie znali tylko z książek, a rząd Prawa i Sprawiedliwości wprowadza je w życie”. Poseł Krzysztof Ostrowski zaznaczył, że jedna kadencja to za mało na zrealizowanie wszystkiego, ale trzeba zaufać Zjednoczonej Prawicy w nadchodzących wyborach, aby podtrzymać kierunek zmian i dynamiczny rozwój Polski.

Kiedy przyszedł czas na rozmowę z wyborcami pojawiły się pytania, które dotyczyły zapowiadanego programu Prawa i Sprawiedliwości. Jeden z uczestników spytał o podwyższenie płacy minimalnej, czy takie zarządzanie gospodarką nie zbliża nas do PRL-u. W odpowiedzi usłyszał od posła Krzysztofa Ostrowskiego: „nie wierzę w niewidzialną rękę rynku, która miałaby samodzielnie regulować gospodarkę, ona nawet nie sprawdziła się w całym tym liberalizmie gospodarczym, który sprzyjał tylko najbogatszym. W krajach zachodnich też istnieje płaca minimalna. Tak na marginesie z tym wynagradzaniem pracowników przez przedsiębiorców nie zawsze jest uczciwie i po chrześcijańsku. Nasi rodacy, którzy chcieliby wrócić do Polski z emigracji zarobkowej jako pierwszy powód wstrzymujący ich od tego podają niskie płace w ojczyźnie. Jak mamy dogonić poziom życia w krajach takich jak Niemcy? Temu służy podnoszenie płacy minimalnej. Jeśli okaże się, że opłaty np. z tytułu ZUS będą zbyt uciążliwe dla przedsiębiorców i zaczną spowalniać rozwój gospodarczy, to jestem przekonany, że będą wnoszone korekty. Porównywanie obecnej sytuacji do PRL ma się nijak, bo my potrafimy rządzić, widać to po wynikach finansowych naszych państwowych firm jak chociażby Orlenu, Lotu. Programy społeczne, podwoiliśmy rezerwy złota, no i zapowiedź zbilansowanego budżetu na następny rok, to są dowody, że jesteśmy skuteczni w rządzeniu. Proszę sobie przypomnieć jak było w czasach PRL-u, był nawet problem z papierem toaletowym. To porównanie jest zupełnie chybione.”

Wszyscy z parlamentarzystów podkreślali, że konieczna jest mobilizacja, aby nie dać się uśpić sondażom, że koniecznie trzeba pójść na wybory i koniecznie zagłosować na Prawo i Sprawiedliwość, by podtrzymać kierunek zmian i rozwój gospodarczy kraju.

39 komentarzy

 • Link do komentarza wilk wtorek, 01 października 2019 17:48 napisane przez wilk

  Lapidarium-- czuć typową postkomuną,przyniesioną tutaj na bagnetach i czołgach w 1945 !!! Jeżeli coś się napisze nie po myśli liberalnego lewactwa największego złodziejstwa pod słońcem,tak jak KORYFEUSZ ,to zaraz wyzywa się od faszystów !!!! I to jest właśnie taka wasza tolerancja i wolność, w myśl komsomlskiej prawdy objawionej !!

 • Link do komentarza Koryfeusz poniedziałek, 30 września 2019 12:04 napisane przez Koryfeusz

  Lapidarium, od kiedy krytyka demokracji liberalnej to propagowanie faszyzmu? Wam coś się pokręciło. Poczytać proszę co to faszyzm, a potem mi coś zarzucać.

 • Link do komentarza hehehe poniedziałek, 30 września 2019 07:58 napisane przez hehehe

  wróbelek elemelek - twoi idole chcą przebić PIS oferując znacznie więcej rozdawnictwa bo nic innego nie potrafią wymyślić i co ty na to ? No i dlaczego wcześniej rządząc nie chcieli nam chociaż trochę dać by ułatwić życie , tylko teraz w obawie przed PISem nagle oferują nam "złote góry" ?

 • Link do komentarza Lapidarium niedziela, 29 września 2019 11:23 napisane przez Lapidarium

  @ Koryfeusz nie wiem czy masz świadomość ale propagujesz ustrój faszystowski takimi wpisami. Takie zachowanie jest penalizowane

 • Link do komentarza Koryfeusz sobota, 28 września 2019 16:10 napisane przez Koryfeusz

  wróbelek EleMelek i pewnie zagłosujesz na tych od Schetyny, który kazał w 2008 bić ludzi na komisariatach?
  Zawsze jak do władzy dochodzą ugrupowania liberalne to jest źle. Dlatego dla dobra kraju działalność ugrupowań liberalnych powinna być zakazana tak samo jak propagowanie liberalnego myślenia i liberalnej demokracji. Nie potrzebujemy tego parszywego liberalizmu, który jest zachodnią zarazą szkodliwą dla naszego społeczeństwa. Jest inna droga, oparta na prawdzie, wartościach, chrześcijańskiej wierze. Jest to więc droga słuszna, którą musimy kroczyć, a nie drogą Platformy i jej przybudówek.

 • Link do komentarza wróbelek EleMelek piątek, 27 września 2019 11:49 napisane przez wróbelek EleMelek

  Bez obaw Wilk i spółka - nie mam się czego obawiać bo niczego nikomu nie ukradłem ani nie zasiadałem po urzędach typu Starosta ..... czy prezes NIK . Pokoi na godziny też nie wynajmowałem ani za grubą kasę jak prezes NBP nie zatrudniałem Pań o aparycji przywodzącej na myśl pewną profesję. Ot pracuję sobie spokojnie, podatki płacę, dodatkowe żródła dochodu odkładane na emeryturę (bo na państwową nie liczę ) mam legalne. Tak więc - żyć nie umierać o ciemny lud niech kupuje co chce. Ciao !

 • Link do komentarza Koryfeusz środa, 25 września 2019 09:56 napisane przez Koryfeusz

  EleMelek, ty nie masz pojęcia o współczesnej gospodarce. Zapomnij o dawnych prawach ekonomicznych, które głoszą ludzie typu Balcerowicza. Budżet kraju nie może być porównywany z budżetem domowym. Rząd ma możliwość kreacji pieniądza i zmieniania ekonomicznych praw i regułek, a Ty nie. Kryzysy gospodarcze wybuchały dlatego, że za gospodarkę brali się ekonomiczni doktrynerzy właśnie pokroju Balcerowicza i innych liberałów. Gospodarka się zmienia i trzeba to zrozumieć, tworzyć nowe prawa dostosowane do czasów współczesnych. W dużej części mamy zresztą gospodarkę cyfrową, która nie jest ani socjalistyczna, ani kapitalistyczna, ale istnieją nadal pewne elementy starego systemu i trzeba umieć nad nimi zapanować. Jedyny problem to inflacja, ale tu nie zawsze rządy mają na to wpływ, albo raczej jeszcze nie mają narzędzi wpływu.

 • Link do komentarza wilk środa, 25 września 2019 02:17 napisane przez wilk

  wróbelek elemelek--- lepiej ,że wreszcie od 30 lat tzw. wolnej Polski rozdają pieniądze zwykłym ludziom,niż poprzednie nierządy rozdawały tylko sobie i wszelkim mafiom,a ludzie robili tylko za białych murzynów !!!! I dobrze o tym wiesz,że wreszcie te czasy się się skończyły i czas złodziei się skończył,należy ich tylko wyłapać,osądzić i do pierdla,a majątki skonfiskować na rzecz Skarbu Państwa !!!! Lecz do tego jeszcze potrzeba uzdrowić wszelkie mafijne powiązania w SĄDACH po stalinowskich i będzie dobrze !!!! Więc masz się czego bać,jak mniemam........

 • Link do komentarza tamtaramta wtorek, 24 września 2019 22:39 napisane przez tamtaramta

  Niech się "elemelek wróbelek" jako fan opozycji nie martwi o budżet, bo PiS w porównaniu do PO nie kradnie i pieniędzy nie zabraknie. A dzieciom się nie ROZDAJE, tylko o dzieci przyzwoite państwo dba o przyszłe pokolenia, ale także o osoby starsze. Nerwy jak widać takich elemelków ponoszą, jak widzą, ze na kolejne lata, a może i na zawsze wymyka im się możliwość zagrabiania majątku na zawsze.

 • Link do komentarza wróbelek EleMelek wtorek, 24 września 2019 19:40 napisane przez wróbelek EleMelek

  Tylko nie rozdawniczy pis - daje wybiórczo wyborcom -ale jak długo ? na ile jeszcze starczy tego socjalu? chociaż może niech jednak mają tego pecha i niech ich ciemny lud wybierze zobaczymy jak kreatywną budżetową księgowością bedą ukrywac socjalistyczną ruinę... a ja sobie wtedy będę żył jak basza , bucha cha

 • Link do komentarza najbogatsi  wieszają najwiecej !  To nie  demokratyczne wtorek, 24 września 2019 07:23 napisane przez najbogatsi wieszają najwiecej ! To nie demokratyczne

  xyz i za to przekroczenie kosztów na akcję wyborczą, PiS tym razem powinien się zabrać. Bo to oszukiwanie USTAWY , PRZY ROZLICZANIU KOSZTÓW PONIESIONYCH ZA reklamę na akcje wyborczą musi sie w końcu skończyć !! To jest kolejny przekręt platformy i nowoczesniej . Te oszustwa trwają już od lat, ale mam nadzieję, że ten raz, jest już po raz OSTATNI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Link do komentarza czytelnik poniedziałek, 23 września 2019 13:04 napisane przez czytelnik

  Do lapidarium - takie wykłady możesz pisać bez końca i one niczego nie dowodzą. Natomiast twoi sprzymierzeńcy ale także Ty, ich idol wytłumaczcie się z poniższego zestawienia ograbiania Polski i Polaków, ze zdrady i donoszenia do obcych na Ojczyznę, z kłamstw, i za to, ze przez osiem lat waszych rządów Polska popadała w ruinę.
  https://kukiz.army/lista-42-afer-demaskujemy-ponowoczesna-psl/ , a także
  https://blogpress.pl/node/7889

 • Link do komentarza xyz poniedziałek, 23 września 2019 12:57 napisane przez xyz

  Banery pewnej posłanki to szmal na pewno przekraczający dozwoloną pulę wydatków.

 • Link do komentarza Tomasz Pawłowski - Gniezno niedziela, 22 września 2019 19:07 napisane przez Tomasz Pawłowski - Gniezno

  Byłem na tym spotkaniu i się nie wstydzę a dlaczego zdjęcia robione tylko z tyłu sali to pytaj fotografa.

 • Link do komentarza Zbig sobota, 21 września 2019 20:42 napisane przez Zbig

  Ale kogoś coś boliiii.... jakiś niespelniony zawodowo specjalista się uaktywnia... hehe dobre

 • Link do komentarza Kinga sobota, 21 września 2019 20:02 napisane przez Kinga

  Aśka jest The best....

 • Link do komentarza bobhaus sobota, 21 września 2019 16:57 napisane przez bobhaus

  Nie zauważyłem aktywności poselskiej posła Ostrowskiego . Raczej galeryjny milczek . A to wszystko by nie narazić się na gniew prezesa. Co to ma wspólnego z praca dla dobra publicznego?? Nie mylić z dobrem PIS.!!

 • Link do komentarza złotówa sobota, 21 września 2019 12:18 napisane przez złotówa

  Jestem bardzo ciekawy ile pieniędzy wpłaciła pani Kloska do kasy urzędu miasta w Gnieźnie z tytułu zajęcia pasa drogowego swoimi banerami ? No i ciekawe ile zapłaciła spółce Enea za zajęcie ich działek swoimi banerami przy stacjach trafo. I ile ta pani Kloska zapłaciła spółce PEC za zawieszenie swojego ogromnego baneru na rurociągu, który przebiega przez ulice Gdańską !! Kochani Radni PiS , sprawdzicie to ! To samo dotyczy pana Pilaka i pana Tomaszewskiego. Płacić drodzy państwo płacić. Reklama kosztuje. Za wieszanie banerów po znajomości możę ktoś przez was beknąć ! Np prezes PEC.

 • Link do komentarza Janek sobota, 21 września 2019 11:58 napisane przez Janek

  @ petent najlepsza urzędniczka że starostwa ha ha ha dawno się tak nie uśmiałem... I większość ludzi ze starostwa pewnie też.. Taki czarny humor Ciebie ogarnął widzę. Ale dobre dobre, zasłużyłes na medal. Ciekawe co na jej temat maja juz do powiedzenia ludzie z urzędu w Klecku.

 • Link do komentarza Łłłał piątek, 20 września 2019 23:02 napisane przez Łłłał

  Niech zatem Pani z wydziału komunikacji rozpościera skrzydła swej fachowości w urzędzie w Klecku. Aski nie przebije,a różne rzeczy których ten urząd dotąd nie widział na pewno będą się w nim działy. A może sprowadzi kilka swoich ulubienic z wydziału komunikacji...

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane