niedziela, 15 września 2019 08:30

Nocny pożar na ul. Cieszkowskiego

 

Do kolejnej interwencji służby zostały zadysponowane w nocy z soboty na niedzielę - tym razem był to pożar, jaki wystąpił w budynku wielorodzinnym przy ul. Cieszkowskiego na os. Konikowo.

Zdarzenie miało miejsce 15 września, około godziny 2 w nocy. O tej godzinie mieszkańcy domu wielorodzinnego zauważyli gęsty dym, o czym od razu powiadomiono straż pożarną.

Na miejsce przybyły dwa zastępy JRG Gniezno oraz drabina mechaniczna. Po dotarciu pierwszych strażaków okazało się iż w ogniu znajdują się przedmioty przechowywane na tarasie mieszkania znajdującego się na parterze - zdążyły już spalić stoik, szafkę i okablowanie anteny satelitarnej, a także fragment ocieplenia ściany oraz spowodowały pęknięcie szyb okiennych. Mieszkańcy próbowali bezskutecznie gasić pożar za pomocą wiader i misek z wodą. Pozostali lokatorzy budynku opuścili obiekt przed przybyciem strażaków. W międzyczasie pożar przedostał się również na pierwsze piętro poprzez plastikowe przegrody odgradzające balkony, które stopił.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru jednym prądem wody. Dokonano również prac rozbiórkowych w elewacji styropianowej, która uległa spaleniu. Ściany zewnętrzne sprawdzono kamera termowizyjną a wszystkie mieszkania przed wpuszczeniem lokatorów skontrolowano pod kątem obecności tlenku węgla. Działania na miejscu zakończono po niespełna godzinie.

1 komentarz

  • Link do komentarza pierożek niedziela, 15 września 2019 11:49 napisane przez pierożek

    wszystko przespałam, nic nie słyszałam....

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane