czwartek, 29 sierpnia 2019 12:53

Upał potrwa do niedzieli. Mogą występować burze

 
Upał potrwa do niedzieli. Mogą występować burze archiwum redakcji

Wydłużone zostało ostrzeżenie meteorologiczne, które wydano kilka dni temu. Poza upałami, spodziewać się można także burz. 

Ostrzeżenie w tym kierunku wystosowało Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego na bazie ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.


Przedłuża się wydany na początku tygodnia komunikat dotyczący upałów. Po gorącym czwartku, w piątek temperatura przejściowo maksymalnie będzie osiągać od 27°C do 30°C, a w sobotę i niedzielę od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C.


Jednocześnie od czwartkowego popołudnia do późnej nocy (od 17:00 do 1:00 w nocy) na terenie Wielkopolski prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%.


W razie zaistnienia takiej okoliczności, komunikat może być aktualizowany.

Informujemy iż powyższa informacja jest wydawana na bazie ostrzeżenia IMGW, przekazywana przez PCZK, które to ponoszą odpowiedzialność za treść wysyłanych do mediów danych pogodowych i ostrzeżeń. Portal pełni jedynie formę przekaźnika ww. danych. Zainteresowani przebiegiem aktualnej sytuacji pogodowej, mogą ją śledzić za pośrednictwem odpowiednich ku temu serwisów, m.in. Storm Chasers Czerniejewo.

 

O nagłych zdarzeniach oraz negatywnych skutkach zjawisk meteorologicznych i anomalii należy informować:

Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie
tel. 112, 998, 61 222 06 11

oraz:

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, tel. 61 854 99 10, fax  61 854 99 20

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane